Pudełko gry karcianej Archimedes

Do naszych rąk trafiła matematyczna gra karciana “Archimedes”. Jest ona bardzo ciekawa i rozwijająca – w szczególności dla młodych osób dopiero uczących się równań. Dzięki tej grze, mogą chętniej uczyć się szybkiego liczenia mnożenia, dzielenia, dodawania i odejmowania. 

Rozgrywka

Gra jest bardzo prosta. Rozpoczynamy tasując nasze karty. Rozdajemy graczom ( od 2 do 5 osób) po pięć kart. Znaczniki mnożenia, dzielenia, dodawania, odejmowania oraz równości układamy w taki sposób, aby każdy miał do nich łatwy dostęp. Resztę kart ustawiamy na stosie. Teraz pierwszą z góry odkrywamy. Pierwszy gracz ma za zadanie ułożyć równanie z karty z ręki oraz tej znajdującej się na stole. Jeżeli mu się to uda, to składamy równanie na stos w taki sposób, aby wynik równania był na górze. Teraz kolejny gracz musi ułożyć równanie. Jeżeli brakuje nam kart do równania, bierzemy kartę ze stosu i próbę podejmuje kolejna osoba. Gra toczy się do czasu, aż któryś z graczy nie pozbędzie się wszystkich kart bądź stos się nie wyczerpie. 

Emocje

Gra, mimo swojej prostoty, wywołuje wiele emocji. Rozgrywka toczy się do pięciu mini zwycięstw, za które otrzymujemy punkty. Każdy może odmienić swój los. Najwięcej emocji jest u dzieci, które coraz lepiej radzą sobie z liczeniem i układaniem równań. To jest pozycja zdecydowanie dla nich. 

Podsumowanie

Gra zdecydowanie przeznaczona jest dla 7 i 8 latków. Uczy ich w przyjemny sposób podstaw matematyki. Być może dzięki tej karciance wasze dzieci pokochają królową nauk. Serdecznie polecam.

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *