Na losy świata i bieg historii miało wpływ wiele odważnych i inteligentnych kobiet. Często przeciwstawiały się przyjętym z góry normom i przybierały buntowniczą postawę. Dzięki swojej waleczności, zmieniły postrzeganie kobiet i udowodniły, że są błyskotliwe i mogą z sukcesami zmieniać naukę, biznes i wiele innych dziedzin życia. O wielu takich kobietach mogliście nie słyszeć, ale nic straconego. Z pomocą przychodzi gra karciana od Lucrum Games pt. Gra dla młodych buntownicze. O niezwykłych kobietach które zmieniły świat.

Różnorodność

Większość ludzi zna takie wybitne kobiety jak Maria Skłodowska-Curie, Kleopatra, Irena Sendlerowa czy też Virginia Wolf. Czy słyszeliście jednak o Grace Hopper, Mary Anning, Harriet Tubman lub Matilde Montoya? Jeśli nie, to nic straconego. Właśnie po to, aby je odkryć, powstała gra karciana inspirowana książką “Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek”. W skład gry wchodzi 40 kart z niesamowitymi kobietami, 55 kart wskazówek, 9 kafelków celu i 9 żetonów żarówek. W dużym skrócie chodzi o to, aby odgadnąć daną postać ukrytą pod jednym z kafelków celu. Karty ze wskazówkami naprowadzają uczestników gry aby odgadnąć konkretną postać. Ale uwaga! To nie będzie takie proste i w tym jest cała magia. Poznajemy często osoby, o których nie mieliśmy pojęcia i musimy wytężyć swoją kreatywności i wytężyć na 100% nasz umysł.  

Nauka w trakcie gry

Rozgrywanie partii jest nie lada wyzwaniem dla uczestników i nie ma tutaj łatwych rozwiązań. Bardzo ciekawe jest to, że rzadko kiedy otrzymujemy podpowiedź wprost i musimy zabawić się z pozostałymi graczami w skojarzenia wychodzące poza utarte schematy. Choć zdarzyło mi się osobiście zgadną po rozłożeniu jednej lub dwóch kart wskazówek. Chociaż na początku trzeba było gasić żarówki i robić nowe rozdanie z podpowiedziami. To jednak jedna z największych zalet tej gry. Ponieważ zapewnia nam długie rozgrywki, masę wiedzy o wyjątkowych kobietach oraz trening kreatywności i skojarzeń. Dużym plusem jest także to, że możemy grać we dwójkę, jak i w sześć osób, z młodymi osobami jak i dorosłymi. Będziecie zdziwieni, jak każdy z nas ma inne skojarzenia. Karty wskazówek są ciekawe i niejednoznaczne, co urozmaica rozgrywkę. Każdy znajdzie tutaj coś ciekawego dla siebie. Dla osób niecierpliwych plusem będzie to, że jedna rozgrywka trwa około 20 minut.

Podsumowanie

Jeśli zamierzacie spędzić ze swoimi pociechami lub znajomymi w interesujący sposób czas, to z pewnością dobrym rozwiązaniem będzie Gra dla młodych buntownicze. Zapewnicie dzięki temu, towarzyszącym wam osobom, wyzwanie intelektualne połączone z czasem spędzonym na burzliwych dyskusjach i zabawie. Jeśli ktoś ma otwartą głowę i jest ciekawy nowej wiedzy i nieznanych do tej pory osób jakie zmieniały świat, to będzie dla niego wyjątkowe odkrycie. Ta gra na pewno przypadnie do gustu ludziom zorientowanym na eksplorowaniu świata i nowych dziedzin, z różnych zakątków świata. Burzliwe dyskusje współgraczy rozbawią was do łez, a wasze skojarzenia będą wyjątkowe – dla jednych zabawne a dla innych całkowicie niezrozumiałe.  Ta gra łączy bez dwóch zdań przyjemne z pożytecznym. Jeśli powyższy opis przekonał was o wysokiej wartości tej gry, to koniecznie spróbujcie tej karcianej rozgrywki. 

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *