22 kwietnia kinową premierę miał film „Bigger Than Us”. Za jego reżyserię odpowiada Flore Vasseur, natomiast producentką jest nagrodzona Oscarem aktorka i aktywistka Marion Cotillard. W obsadzie produkcji znaleźli się młodzi aktywiści z całego świata: Melati Wijsen, Mary Finn, Xiuhtezcatl Martinez, Mohamad Al Jounde, Memory Banda, Rene Silva, Winnie Tushabe. 

Jak dowiadujemy się z materiałów dystrybutora Best Film:

„Bigger Than Us” prezentowany był podczas ubiegłorocznego MFF w Cannes w sekcji „Kino dla klimatu” mającej na celu zwiększenie świadomość widzów na temat zmian klimatycznych i ich wpływu na środowisko. 

Więcej szczegółów na temat dokumentu możecie znaleźć pod adresem:

https://bigger-than-us.bestfilm.pl

Materiały promocyjne Best Film

Troska o planetę

Główną bohaterką filmu jest podróżująca po świecie aktywistka Melati, która w rodzinnej Indonezji walczy głównie z zanieczyszczeniem plastikiem. Jako młoda osoba może być stawiana za wzór do naśladowania, ze względu na  swoją działalność i troskę o otoczenie w jakim żyje. Walka jaką podejmuje nie jest łatwa i wymaga ogromnych nakładów finansowych oraz dużej ilości czasu i pracy. Jednak nie poddaje się i podejmuje kolejne kroki, ku stworzeniu lepszego życia dla siebie i innych ludzi we własnym kraju oraz na całym świecie. 

Zyskanie świadomości

W filmie widzimy, jak Melati dzięki swojej podróży, pokazuje różnego rodzaju kluczowe problemy trawiące naszą planetę. Są to brak wolności słowa w wielu krajach, dewastacja klimatu, brak poszanowania praw człowieka, walka o dostęp do edukacji i żywności oraz walka z zanieczyszczeniem środowiska. Te zjawiska powodują, że bardzo młodzi ludzie biorą sprawy w swoje ręce i zaczynają działać z zasobami jakie posiadają. Główna bohaterka filmu pokazuje nam to, z czym zmagają się mieszkańcy takich miejsc jak Rio, Colorado, Lesbos czy też wioski Malawi. Na ekranie widzimy różnorodność charakterystyczną dla danego kraju, jednak problemy sprowadzają się do wspólnego mianownika – dewastacji otoczenia w jakim żyją te osoby i niesprawiedliwości społecznej.  

Materiały promocyjne Best Film

Nadzieja w młodych ludziach

Bardzo cenną lekcją płynącą z filmu jest to, że nastoletni ludzie mogą zmienić coś na świecie. Godne pochwały jest ich zachowania i troska nie tylko o swój byt ale i całą ludzkość i jej przyszłość. Jak sami mówią, jeśli teraz nie zaczniemy działać, za kilka lat lub dziesięcioleci czekają nas ogromne problemy – głównie związane z dewastacją środowiska. Już teraz mamy do czynienia z nieodwracalnymi zmianami, jednak można zapobiec kolejnym zniszczeniom, tak aby kolejne pokolenia mogły cieszyć się z życia na naszej planecie. 

Materiały promocyjne Best Film

Podsumowanie

Film „Bigger Than Us” jest wielką lekcją dla każdego człowieka, bez względu na wiek. Otwiera oczy i pomaga zrozumieć procesy zachodzące na świecie – o których nie myślimy na co dzień. Uświadamia także, że każdy może zrobić coś wartościowego dla naszego otoczenia i całej kuli ziemskiej. Im wcześniej zaczniemy działać, tym lepiej dla każdego. Warto zatem zacząć od małych kroków i czynów, ich ilość pozwoli na wielkie osiągnięcia w kontekście ochrony klimatu, dostępności do edukacji i szanowania praw człowieka. Warto pokazać ten film szczególnie młodym osobom, ale i dorośli będą mogli wynieść z niego cenne lekcje. Gorąco zachęcam do wybrania się na ten film, z pewnością otworzy oczy na problemy jakie doskwierają milionom ludzi na całym świecie. 

Zwiastun: https://www.youtube.com/watch?v=n66wH1nA9Yk

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *