Jak będzie wyglądała przyszłość najważniejszych i najpotrzebniejszych elementów naszego życia? Na to pytanie starają się odpowiedzieć wielopłaszczyznowo autorzy książki „Przyszłość jest bliżej, niż nam się wydaje”. Wyjaśniają, co nas może czekać niebawem i jak zmieni się nasze życie, dzięki technologii i przyśpieszeniu jakie będzie z tym związane. Ulegnie modyfikacji zarówno nasza codzienność, jak i biznes oraz przemysł. Sprawdźmy co starają się przekazać czytelnikom w swojej publikacji Steven Kotler i Peter H. Diamandis.

Zmiany są kluczem do przyszłości

Ludzie bardzo często opierają się zmianom. Efektem tego są bardzo często bankructwa. Tak było na przykład z firmami Kodak i Nokia. Mimo iż byli wynalazcami i pierwszymi posiadaczami nowej technologii, zwyczajnie nie potrafili tego wykorzystać i wskoczyć na wznoszącą się falę przemian w gospodarce. O ile teraz funkcjonują, to robią to na znikomą skalę. Konkurencja przejęła dużą część rynku i odnosi na nim sukcesy. Zmiany są jednocześnie zagrożeniem, jak i szansą. Wygrywa ten, kto potrafi z nich korzystać w odpowiedni sposób. Autorzy tej książki pokazują, jak zmienia się nasze życie już teraz oraz jak może wyglądać niebawem. Opisują jak będziemy robić zakupy, podróżować, korzystać z ubezpieczeń, kupować domy i mieszkania czy też odbywać wizyty u lekarza. Dziedzin z których korzystamy na co dzień jest całe mnóstwo. Warto więc dowiedzieć się więcej o tym, jak będą wyglądać za kilka lat i jak wpłynie to na nasze codzienne życie.

Długofalowa perspektywa

W książce mamy do czynienia z ogromnym spektrum rozważań na temat rozległych dziedzin ludzkiego życia. Nie sposób o wszystkich wspomnieć, jednak autorzy odrobili solidną lekcję i przeanalizowali nasze życie wzdłuż i wszerz. Dokonując rozważań dotyczących również rozrywki, edukacji, korzystania z social mediów, opieki zdrowotnej, nieruchomości czy też pochylają się nad długowiecznością. Na co dzień z pewnością nie zwracamy uwagi na to, co przyniesie przyszłość i jak będziemy wykonywali nasze zwykłe obowiązku. Jednak zmiany zachodzą bardzo szybko i niekiedy nie zdajemy sobie sprawy, że są one już obecne i odgrywają kluczowe role w naszym funkcjonowaniu. Dobrze jest zastanowić się, co może się zmienić i w jaki sposób ułatwi nam to pracę i załatwianie prywatnych spraw. 

Podsumowanie

Publikacja „Przyszłość jest bliżej, niż nam się wydaje” to kompleksowa analiza naszego życia. Pokazuje nam co się zmieniło i co czeka nas w przyszłości. Jak pokazują autorzy, ogrom zmiennych będzie niezwykły. Diametralnie ulegną przekształceniu nasze zachowania i korzystanie z dobrodziejstw dostępnych na rynku. Świat który znamy obecnie, odejdzie w niepamięć i będzie tylko historią. Czeka nas kolejna już transformacja, która dokonuje się już naszych oczach. Warto zwrócić na te aspekty uwagę i skorzystać z tego, co przyniesie przyszłość i zmiany jakie będą jej towarzyszyć. Podmuch zmian da nam ogromne szanse, ale i zagrożenia. Od nas zależy czy z nich skorzystamy, czy zostaniemy zdmuchnięci. Większa świadomość będzie zbawieniem i pozwoli na rozwój. Gorąco zachęcam do sięgnięcia po tę książkę, otworzy Wam głowę i oczy na to co niebawem będzie powszednie.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *