Namiętnie oglądasz materiały na YouTube w których ktoś mówi piękne słowa o inspiracji i życiowej filozofii – w której musisz kochać życie i to co robisz? W porządku – tylko co się dzieje po wyłączeniu, wylogowaniu się z internetu i wyłączeniu komputera? Znowu trafiasz do szarego życia w którym trzeba działać, pracować i wykonywać codzienne żmudne obowiązki. Wówczas już tak się nie podniecasz i nie motywujesz – a tym bardziej podczas sprzątania domu lub prac ogrodowych. Czy zastanawiałeś się nad tym – że taka chwilowa motywacja/inspiracja nie działa i polega tylko na zwróceniu Twojej uwagi i podkradaniu najcenniejszego dobra jakim jest czas? Zerwij z coachami i filozofami z YouTuba i bierz się do działania w realnym świecie. 

Złodzieje czasu i pieniędzy

Czy pamiętasz kim tak bardzo “jarałeś się” pół roku temu i jak bardzo zmieniło to Twoje podejście do życia? Pewnie przerobiłeś kilkunastu inspirujących doradców z social mediów, kupiłeś kurs online, książkę lub nawet jakieś bzdury w postaci gadżetów jakich masz pełno w domu. Selekcjonuj i filtruj wiedzę oraz porady jakie słyszysz. Wszystko co wpada w ucho i jest chwytliwe nie jest dobre. Często jest to zwyczajnie syreni śpiew aby zwabić Ciebe w sieć i pozbawić samodzielnego myślenia. Przez kilka dni i tygodni będziesz chodził z głową w chmurach, staniesz się Panem pozytywnym – nie tędy droga! Ocknij się i jeśli słyszysz coś co wydaje się mocno naciągane – pozwól sobie na zanegowanie tego i racjonalną ocenę. Nie wszystko co złoto się świeci, możesz niekiedy tylko sobie zaszkodzić i w ostatecznym rozrachunku zostaniesz nabity w butelkę. 

Ziemia obiecana

Jeśli ktoś nagle staje się Twoim sojusznikiem i jedynie przytakuje temu co mówisz – to prawdopodobnie nie jest szczery i uczciwy wobec Ciebie. Podobnie jest z motywatorami w sieci. Jeśli życie według guru internetu jest wyłącznie piękne i usłane różami – to zwyczajnie oszukuje siebie i swoich odbiorców. Warto słuchać osób, które podważają obecny stan rzeczy i tzw. ustawienia domyślne – jak nazwał je Adam Grant w swojej książce “Buntownicy”. Taka osoba będzie pchają Cię do działania ale jednocześnie będzie próbowała ostrzec Cię przed czyhającymi niebezpieczeństwami. Wskaże błędy jakie popełniła abyś Ty się ich ustrzegł. Bądź niezwykle czujny i z odwagą idź naprzód – mając z tyłu głowy otrzymane ostrzeżenia. 

Ani-Coach

Nie daj się nabrać na przechwałki, wyłącznie pozytywne myślenie i udawanie że życie składa się z samych dobrych rzeczy oraz drogi na skróty. Łatwe zarabianie ogromnych pieniędzy też nie wchodzi w grę. Jest to droga najczęściej ludzi zachłannych, nieuczciwych i leniwych. Nie daj się wciągnąć w tę pułapkę i zweryfikuj to co czytasz i słuchasz. Pseudo-doradców jest na pęczki – nie daj się nabrać! Miej własne zdanie i poglądy na życie. Wystrzegaj się samozwańczych coachów i doradców życiowych, a tym bardziej finansowych, oni pragną głównie Twojej uwagi oraz pieniędzy – niczego innego. 

2 Comments
  1. No właśnie Wasza strona okazałą się być takową. Banały i puste słowa. Szkoda.

    1. Niestety, jeżeli szukałaś u Nas recepty na szybki i łatwy sukces to bardzo przepraszamy, że się zawiodłaś. Nic takiego u Nas nie znajdziesz. Może i są to banały ale jak prawdziwe i trudne do zrealizowania.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *