Po dwóch tygodniach 2021 roku już pewnie wiele osób zapomniało, że w sylwestra rozmyślali o wprowadzeniu zmian w swoim życiu. W gronie znajomych i przy alkoholu nie jedna osoba rozmyślała o wielkich celach i poprawie swojego życia. Jednak proza codzienności wymazała już wiele postanowień. Obowiązki w pracy i w domu zdusiły w zarodku pokładane nadzieje. Dla większości z tych osób, okazja do zastanowienia się nad sobą i snucie planów o nowym życiu będzie dopiero za rok – podczas zabawy sylwestrowej. Na takie okazje czeka spora część społeczeństwa. Czy wyjątkowy termin powinien mieć wpływ na to co zamierzamy zrobić w swoim życiu? Oczywiście że nie, zmian i przełomów można dokonać każdego dnia. Wszystko zależy od podjętych decyzji oraz wielokrotnie od pierwiastka szczęścia.

Czekanie

Najgorsze co można zrobić, to czekać na coś, co sprawi że poczujemy się lepiej i będziemy mieli lepsze życie. Często można spotkać się z takim podejściem. Ktoś czeka aż inna osoba wyrwie go z ponurego i szarego życia. Taki rycerz na białym koniu lub milioner, który napełni konto solidnym przelewem pieniędzy. Tak się niestety nie dzieje i o lepsze życie trzeba się starać i walczyć każdego dnia. No chyba że jesteście w takim miejscu o którym marzyliście – to już inna sprawa. Najistotniejsze jest podjęcie decyzji. Czy będziesz działać czy pozostaniesz bierny – to wszystko sprowadza się do określenia decyzji. Czekać na wybawienie można przez całe życie, które może minąć w przygnębieniu i zgorzknieniu. Ruszenie z miejsca może przynieść wiele rozczarowań ale również niezwykłe efekty i korzyści. Nie trzeba czekać do nowego roku aby wyznaczyć cele i wywrócić swoje życie do góry nogami. Wielkiej zmiany można dokonać każdego dnia, niezależnie od tego czy jest święto, rocznica czy specjalna okazja. 

Szczęście

Poza włożeniem ciężkiej pracy w dokonywanie zmian w swoim życiu, istotnym elementem jest z pewnością szczęście. Możesz być najlepszy w swojej dziedzinie i mimo to nie osiągnąć tego na czym ci zależy. Mówi się że trzeba być w odpowiednim momencie o odpowiednim czasie – tak to prawda – jednak trzeba też wiedzieć że się tam jest. Czasem na drodze do wielkich zmian spotkamy w swoim życiu przypadkiem osoby, które wyciągną pomocną dłoń i pomogą nam w dużym stopniu dostać się tam gdzie chcemy. Będą to bezinteresowne gesty, porady i wskazówki, zwyczajnie z dobrego serca. Możesz pojawić się na szkoleniu na którym poznasz osobą, która siedzi obok Ciebie i zrobicie wspólnie interes lub ta osoba zaproponuje Tobie akurat pracę. Być może wsiądziesz do pociągu a do Twojego przedziału wsiądzie kobieta z którą weźmiesz ślub. Nigdy nic nie wiadomo, ale takie szczęśliwe zbiegi okoliczności mają miejsce bardzo często. Oczywiście musisz w tych momentach podjąć działanie – odezwać się i podjąć ryzyko odrzucenia.  

Podsumowanie

Im dłużej zwlekasz z robieniem tego co do Ciebie należy, tym bardziej oddalasz od siebie pożądanej zmiany. Zapewne nie wszystko od razu pójdzie po Twojej myśli i trzeba będzie na zadowalający efekt jeszcze poczekać. Nic nie dzieje się w ciągu jednej nocy. Lecz na pewno warto wysilić się i być cierpliwym. To co wartościowe nie przychodzi z łatwością. Jeśli włożysz w coś pracę i to osiągniesz, bardziej będzie to docenił i szanował. Będziesz miał świadomość ile cierpienia, potu i łez musiałeś włożyć aby to zdobyć. Najważniejsze że nie musisz czekać do kolejnego sylwestra aby dokonać takich zmian w życiu jakie chciałbyś ujrzeć. Możesz podjąć działanie każdego dnia a efekty ujrzysz w niespodziewanym momencie, gdy już będziesz ich świadkiem. 

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *