Wśród przedsiębiorców modne jest podejście tzn. hustle – czyli ciężka praca i ciśnięcie na maxa bez względu na przeszkody. Jednak czy jest to właściwe podejście do pracy? Zastanów się – czy bezustanne parcie do przodu i skupianie się wyłącznie na pracy jest odpowiednim zachowaniem?

Mądra praca

Prawda jest taka – że w ciągu dnia pracy, jesteśmy efektywni maksymalnie 6 godzin. Później następuje spadek naszej produktywności, nie jesteśmy w stanie się w 100% skupić. Przez 8 czy 10 godzin pracy – jest to niemożliwe. Zamiast udawać, że się coś robi, warto zrobić sobie przerwę i odprężyć się. Zyska na tym nasz umysł i dzięki temu dystansujemy się do zadań, które chcemy wykonać. Bardzo często ciekawe pomysły i rozwiązania problemów pojawiają się gdy biegamy, jeździmy rowerem czy też bierzemy prysznic. Zdarza się że są to niekonwencjonalne rozwiązania – na które nie wpadlibyśmy będąc pochłonięci wirem obowiązków. 

Słuchanie mentorów

Dobrze jest mieć mentora, osobę która potrafi inspirować, kierować i pomagać nam w realizacji naszych celów i marzeń. Lecz nie należy uznawać takiej osoby za bóstwo i nieomylną postać. Musisz także znać siebie samego i co jest dla Ciebie optymalne w życiu. Jedna osoba potrafi zasuwać przez tygodnie bez wytchnienia, ponieważ jest tak nakręcona, że nie widzi świata poza tworzeniem i pracą, która jest jego pasją. Natomiast inna osoba lubi pracować partiami po kilka godzin lub dni i robić regularne przerwy aby doładować baterie. Są takie osoby, które wstają wcześnie rano, ponieważ jest to dla nich idealna pora na pobudkę i rozpoczęcie dnia. Inni woli sobie pospać i popracować wieczorem – każdy musi wsłuchać się w swój organizm. Nie ma jednego gotowego przepisu na funkcjonowanie człowieka.

Różne zawody

Rynek pracy jest tak zróżnicowany że trudno by było gdyby wszyscy działali według jednego schematu. Każdy musi odnaleźć swój własny rytm działania i nie można ulegać wpływom popularnych trenerów czy coachów. Coś co zadziała u jednej osoby – może zupełnie nie sprawdzić się u innej. W głowie powinien pojawić się głos rozsądku i logicznego myślenia. Ślepe działanie i ufanie przepisowi na sukces, który nam ktoś narzucił, może sprowadzić nas na manowce i możemy stracić mnóstwo cennego czasu i energii. Upewnij się że wspinasz się na drabinę, która jest przystawiona do odpowiedniej ściany.

Nie daj się wpędzić w kołowrotek nieustannej pracy – rób mniej a mądrze – zastanów się czasem dwa razy i podejmij słuszne decyzje. Porywczość bywa zgubna i możesz zmarnować mnóstwo czasu i pieniędzy. Oczywiście nie chodzi o leniuchowanie i zwlekanie – bez pracy nic nie osiągniesz. Lecz musisz przetestować sposoby, które będą dla Ciebie najlepsze i będziesz dzięki nim maksymalnie produktywny. Będziesz wtedy mógł w krótszym czasie osiągnąć pożądane efekty.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *