Ile to osób przechwala się, że pracują po kilkanaście godzin dziennie. Nieustannie są zajęci – przyklejeni do komputera i telefonu. Do tego dochodzą nieustanne spotkania. Tylko tak na prawdę – co z tego wynika? Bycie nieustannie zajętym jest syndromem niezorganizowania i braku wyznaczonych priorytetów. Jeśli narzekasz, że nie masz czasu, a mimo to spotykasz się ze znajomymi co weekend – żeby się pośmiać i zabawić – to sam wystawiasz sobie wizytówkę. Netflix co wieczór z paczką czipsów i piwkiem, tylko dlatego że pojawił się nowy fascynujący serial? Dzięki takiemu podejściu, zamiast się wzbogacić, nabijasz kieszeń platformom streamingowym. Nie tworzysz, lecz konsumujesz. I to jest największy problem. Tworząc i dając wartość jesteś w stanie zmienić swoje położenie w życiu i dokonać czegoś wielkiego – co będzie także przynosić dochody. Jeśli już zapracujesz sobie na przyjemności i poustawiasz elementy życia pod względem pracy, biznesu, finansów, to będziesz mógł bez wyrzutów sumienia relaksować się przed komputerem. Choć pewnie odkryjesz ciekawsze i bardziej ekscytujące formy odpoczynku. Jednak w pierwszej kolejności musisz wykrzesać z siebie ambicje, chęć pracy i dokonania czegoś wartościowego. 

Nie marnuj czasu

Czas każdego człowieka jest ograniczony. Mimo to wiele osób żyje z przekonaniem, że są nieśmiertelni. Budują wielkie fortece, które przetrwają wieki i wydają jednocześnie pieniądze, których jeszcze nie zarobili. Przybiera to formę absurdu. Mądrze jest zdać sobie sprawę, że nasz czas jest ściśle ograniczony i w pewnym momencie się skończy. Po nas przyjdą na świat inni i pamięć o nas z czasem zaniknie. W skali wszechświata życie jednego człowieka jest jak ziarenko piasku na ogromnej pustyni. Również teraz pośród miliardów ludzi jesteśmy malutką drobinką. Żyjemy w ściśle ograniczonym świecie, naszej społeczności, znajomych i przypadkowo poznanych ludzi z którymi stykamy się na co dzień. Nic nie trwa wiecznie, dlatego warto sobie uświadomić, że nie robiąc nic produktywnego możemy zmarnować swój czas. Można to zmienić biorąc się do pracy. Działając możemy wytworzyć energię i pomysły, które mają szansę wpłynąć na losy świata i pamięć o nas będzie mogła przetrwać. 

Danina z rządu

Licząc na to, że manna spadnie z nieba, doprowadzisz swoje finanse na skraj zniszczenia. Będziesz ciągle sfrustrowany i czekał aż przyjdzie przelew z MOPS-u, GOPS-u, 500+ i innych programów wsparcia. Ważne dla wielu jest tu i teraz. Nie myślą, że w pewnym momencie się może to skończyć, i za 10 lub 20 lat kolejne pokolenia będą musiały spłacać rozrzutność obecnej władzy. Dlatego im wcześniej zaczniesz zakasać rękawy tym lepiej. Jeśli masz liczyć na kogoś, to najlepiej na siebie i swoją zaradność. Rozpocznij zdobywanie wiedzy, intensywną i efektywną pracę oraz budowanie sieci kontaktów. Po pewnym czasie będziesz zdumiony co udało ci się osiągnąć, dzięki własnej zaradności i wytrwałości. 

Zwlekanie

Im bardziej zwlekasz z rozpoczęciem projektu który chciałbym zrealizować, tym mniejsza szansa, że w ogóle się za niego zabierzesz. Gdy wymówki biorą górę i dochodzi do tego lenistwo, znacznie trudniejsze będzie ruszenie z miejsca i nabranie pędu. Rozpoczęcie działania i nabieranie z czasem tempa pomaga w byciu nieustępliwym i bardziej skutecznym. Jeden mały sukces napędzać będzie kolejny i następować będzie reakcja łańcuchowa. Dzięki własnej satysfakcji będzie nabierał pewności siebie i będziesz coraz bardziej spragniony kolejnych wyników. Dlatego po prostu rozpocznij pracę nad realizacją projektu których chcesz wykonać. Dodatkowo będziesz zauważał kolejne możliwości, które przy okazji będą się pojawiać. Być może zdołasz przekroczyć własne oczekiwania i osiągniesz znacznie więcej niż początkowo zakładałeś. 

Nie zwracaj uwagi na innych ludzi i nie porównuj się z nimi. Przez takie działanie możesz sabotować swoje ambicje i działanie. Jeśli widzisz że ktoś odpoczywa to będziesz odczuwał pokusę odpuszczenia. Fakt że potrzebujesz regeneracji – ale nie lenistwa. Pozbądź się wymówek i nie spoglądaj na innych. Uświadom sobie do czego dążysz, co chcesz osiągnąć i jaki styl życia prowadzić. Będzie to Twoim kompasem i w chwilach zwątpienia będziesz automatycznie się motywował, aby zwiększyć swoją wydajność i nie zbaczać z wytyczonego wcześniej kursu. Na wygraną na loterii liczą leniwi ludzi którym nie chce się wysilać. Najważniejsze dla nich to lekko, łatwo i przyjemnie. Jeśli pragniesz niezależności finansowej, musisz coś poświęcić. Czasami będzie to czas z rodziną, znajomymi, wyjazdy i przyjemności. Jednak nagroda może być niezwykła. 

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *