Często zastanawiamy się jakie cechy mają bogaci ludzie. Wydaje się nam, że posiadają nadludzkie zdolności do zarabiania pieniędzy, bądź prowadzą szemrane życie. Zazwyczaj bogactwo kojarzy się nam z drogimi przedmiotami i wystawnym życiem. Jednak okazuje się,że 90% milionerów prowadzi normalny tryb życia i nawet nie wiemy kiedy mijamy ich na ulicach.

Oszczędność

Pierwszą i najważniejszą cechą bogatych ludzi jest oszczędność. Nie kupują przedmiotów na pokaz za nie swoje pieniądze. Bardzo dokładnie planują wydatki i przychody nie po to aby skąpić na każdej złotówce, ale po to aby dokładnie wiedzieć ile potrzebują pieniędzy i jak dużo muszą zarabiać, aby wystarczyło na wszystkie wydatki oraz gromadzenia oszczędności. Każda fortuna zaczyna się od małych sum.

Zrównoważony portfel

Zamożni ludzie lokują swoje oszczędności. Ich portfel jest zrównoważony i w dużej mierze bezpieczny. Inwestują w bezpieczne instrumenty jak nieruchomości, obligacje czy waluty. Prawie zawsze unikają drogich aut i przedmiotów tracących na wartości. Nie dlatego że ich nie stać, tylko dlatego że potrafią liczyć. Dlatego nie zdajemy sobie sprawy ilu milionerów mijamy na co dzień. Aby być milionerem nie trzeba mieć nie wiadomo czego, wystarczą dwa przestronne mieszkania w Warszawie w dobrej lokalizacji albo spory dom i kawalerkę. Zastanów się jak dużo znasz takich osób?? 

Szacowanie ryzyka

Milionerzy mają do siebie to, że bardzo dobrze szacują ryzyko. Do każdej inwestycji podchodzą z zimną głową. Jeżeli inwestycja jest godna uwadze, to nigdy nie rzucają się ze swoimi pieniędzmi nie licząc i weryfikując okazji. Ponadto analizują każdą inwestycję pod względem opłacalności z czasem i wykluczają w przyszłości błędne decyzje. Zazwyczaj osoby takie mają około 80% majątku w bezpiecznych aktywach i 20% w mniej przewidywalnych instrumentach jak akcje korporacyjne. 

Rozwój 

Zamożne osoby zawsze rozwijają swoje umiejętności. Nigdy nie uważają, że już wiedzą najlepiej i nie muszą się rozwijać. Dobrze wiedzą, że jeżeli się zatrzymają to się cofają. Dlatego szlifują wiedzę i umiejętności. Starają się nadążyć za pędzącym światem. Jeżeli uważasz, że samo się uda i nie musisz nic robić, jesteś w błędzie i masz bardzo marną szansę na zostanie zamożnym człowiekiem.

A Ty jak sądzisz?? Posiadasz te cechy bogatego człowieka?

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *