Pieniądze, sława i fejm. Tymi trzema słowami można nazwać sukces przez przeciętną osobę. Ale czy naprawdę według Nas to są synonimy sukcesu? Czy każdy z Nas musi być bogaty, sławny i budzący powszechne ochy i achy? Myślę,że nie i powiem więcej, tak nie powinno być chyba, że nie zależy Ci na sukcesie tylko na gwiazdorzeniu,  czy inaczej mówiąc byciu celebrytą.

Mój sukces

Czas się zastanowić co dla mnie jest sukcesem. Usiądź spokojnie i zapomnij o tym co usłyszałeś. Oczyść umysł i zastanów się co musi się zdarzyć w Twoim życiu abyś poczuł się spełniony. Pomyśl wyłącznie o tym, co jest ważne dla Ciebie, nie dla sąsiada, kuzyna czy ciotki. Co Ty osobiście nazwiesz własnym sukcesem? W żadnym wypadku nie dopuszczaj do siebie myśli, że wybór, którego właśnie dokonujesz musi być istotny dla innych. Ich zdanie jest nie ważne, a wręcz szkodliwe jak bakterie e.coli. Jeżeli właśnie uznałeś, że Twoim celem dającym Ci szczęście będzie zbudowanie 1000 modeli samolotów i otwarcie mini wystawy zrób to! A jeśli uznasz, że Twoim najważniejszym celem w życiu jest wychowanie piątki dzieci na porządnych obywateli, zrób to! Jeżeli chcesz przejechać połowę świata motocyklem z 1 000 $ w kieszeni zrób to! Jeżeli Twoim celem jest …

Małe sukcesy dużych ludzi, duże sukcesy małych ludzi

Każdy cel ma ogromną moc, o ile jest dla Ciebie ważny. Co z tego, że w skali świata nie ma żadnego znaczenia. Bycie milionerem dla świata również nie ma znaczenia. Ma znaczenie dla innych. Zazwyczaj dla ludzi z małą wyobraźnią żyjących życiem innych. Albo co gorsze życiem dla innych. Tak, dobrze rozumiesz, sukcesem celebryty jest życie dla mało wymagającego widza. Pomyśl kim staną się Ci wszyscy żyjący na pokaż jak odwróci się od nich widz? Nikim! Twój sukces również ma być uciechą dla innych, czy chcesz aby był dla Ciebie?

Sukces człowieka jest duży jedynie jeśli jest ważny personalnie. Nie na pokaz, nie dla innych tylko dla Nas. Co z tego, że 99% innych osób uzna go za nic. To jest wyłącznie problem ograniczonego swoją małostkowością ignoranta, dla którego jak nie ma hajsu i slawy to nie ma znaczenia. Sam sobie odpowiedz czy pieniądze i sława doprowadzą Cię do rzeczy ważnych czy błahych? Jest tyle pól w obszarze których można odnieść sukces, nasz osobisty sukces.

Zmiany są ważne

Nasze odczucie sukcesu ewoluuje razem z nami. Dlatego należy zweryfikować czy obrana droga pół roku temu, rok temu czy dwa lata są nadal aktualne. Nie obawiaj się zmieniać celów w swoim życiu. Nie jesteśmy robotami. Wiele czynników wpływa na nasze poczucie sukcesu. Długoterminowe plany muszą być weryfikowane. Nie możesz dopuścić do sytuacji, że dążysz do pewnych celów na oślep, poświęcając im 10 lat. Po czym usiądziesz w fotelu i uświadomisz sobie, że od dawna już nie są dla Ciebie wartościowe, a radość którą powinieneś tryskać zmieni się w smutek. Smutek z bycia znowu w nieodpowiednim miejscu.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *