Nadal w głowach wielu ludzi istnieje przekonanie, że pieniądze są źródłem wszelkiego zła i szczęścia nie dają. Uważają również, że bogaci ludzie zarabiają kosztem innych i jeśli ktoś ma dużo forsy – to zabraknie jej dla nich. Osoby posiadające takie poglądy, niestety nigdy nie zazna dobrobytu i uczucia posiadania dużego majątku. Wszystko zaczyna się od przekonań dotyczących bogactwa i zarabiania pieniędzy. Kluczem jest podejście jakie dana osoba posiada w tej kwestii.

Pieniądze pomagają spełniać marzenia

Posiadając odpowiedni kapitał, można korzystać z wielu dobrodziejstw jakie ma do zaoferowania świat. Podróże, samochody, domy – wszystko to jest dostępne w momencie gdy mamy wystarczającą ilość gotówki aby je nabyć. Czy nie lepiej ocierać łzy i być w kiepskim nastroju w Porsche? Pieniądze ułatwiają dostęp do różnego rodzaju przyjemności i można za nie kupić wiele niezapomnianych chwil. Wyjazdy wakacyjne do ciepłych miejsc jak Izrael, Malediwy, Dubaj czy Zanzibar będą z pewnością bardziej ekscytujące niż pobyt w Kołobrzegu. Znacznie lepiej zapada w pamięci także kolacja w ekskluzywnej restauracji, niż jedzenie w domu kolejny raz pizzy. Spełnianie swoich fantazji jest znacznie łatwiejsze, gdy ma się nieograniczony budżet, który można na nie przeznaczyć.

Zabezpieczenie przyszłości

Dzisiaj chyba mało kto liczy na to, że państwo się nim zaopiekuje na starość. Jeśli sami tego nie zrobimy, to nikt nam nie pomoże i nie zapewni godziwego życia w późniejszych latach na tzw. emeryturze. Sami musimy każdego dnia pracować, aby mieć wystarczającą ilość gotówki na zaspokojenie swoich potrzeb i godziwą egzystencję. Już teraz trzeba przewidzieć jak długo będziemy żyć, i ile potrzebujemy pieniędzy do zapewnienia sobie podobnego stylu życia i poziomu jaki mamy lub jaki chcemy mieć. Należy w taki sposób dywersyfikować swoje sposoby zarabiania i oszczędzać środki – aby zapewnić sobie godne egzystowanie. Wydawanie wszystkiego na bieżąco będzie tylko pogorszyć sytuację i doprowadzi do frustracji i pracy praktycznie do końca naszych dni. Ponieważ nie będziemy w stanie związać końca z końcem.

Pomaganie innym

Posiadając duże zasoby pieniędzy możemy dzielić się nimi z innymi i pomagać potrzebującym. Niektórzy wymagają nieustannej opieki i nie mogą pracować tak jak my – takim ludziom należy pomagać. Na przykład poprzez wpłacanie pieniędzy na cele charytatywne, tak jak zrobił to zespół Metallica przy okazji swojego koncertu w Warszawie. Muzycy wpłacili ponad 200 tys. złotych na Warszawskie Hospicjum dla Dzieci – wspierając osoby walczące z nowotworami. Szlachetny gest – ale możliwy tylko dlatego, że artyści posiadają takie środki i są w stanie je wpłacić na konto fundacji. Dla porównania, dobre słowa otuchy są budujące – jednak nie pomogą w taki sposób jak pomoc finansowa. Takich przykładów jest wiele. Mnóstwo milionerów i miliarderów posiada swoje fundacje, które przekazują spore zasoby pieniężne na pomaganie ludziom i zwierzętom. Jednym z najsłynniejszych przykładów finansowania i pomagania jest przekazanie pieniędzy na budowę 2500 bibliotek przez Andrew Carnegiego w latach  1893-1919 – który był jednym z najbogatszych ludzi swoich czasów na świecie. Oto skala i rozmach pomocy jaką można dać dzięki posiadaniu fortuny.

Pozytywna świadomość mamony

Mając dobre i pozytywne skojarzenia dotyczącą pieniędzy, będziemy z pewnością posiadać ich więcej i lepiej się nimi posługiwać. Będzie to powodować, że w naszym życiu pojawią się osoby, okoliczności i sytuacje umożliwiające zarabianie coraz większych kwot. Przecież nie można posiadać i cieszyć się z czegoś czego nie lubimy i nie darzymy szacunkiem. Łatwiej jest zdobywać to czego się pożąda i o co się zabiega. Wówczas okoliczności będą sprzyjać aby to uzyskać. Będąc nakierowanym na zdobywanie forsy, można dostrzec wyjątkowe sytuacje – które sprawią że zyskamy więcej w sferze materialnej.

Podkręcanie termostatu finansowego

Jeśli będziesz miał negatywne nastawienie dotyczące pieniędzy, to nigdy ich nie będziesz miał w dostatniej ilości. Nawet gdy z jakiegoś powodu będziesz miał nagle ich więcej, to prawdopodobnie w szybkim tempie się ich pozbędziesz. Najczęściej gdy ktoś wygrywa na loterii w ciągu kilku lat zostaje bankrutem. Często nawet jest zadłużony, ponieważ jego termostat finansowy był nastawiony na posiadanie małej ilości gotówki i wydając wszystko wrócił do punktu gdy ich nie miał. Tak się dzieje gdy jest się nastawionym na konsumpcję i nie jest się przygotowanym do posiadania dużych kwot. Dlatego najlepszym sposobem jest zdobywanie bogactwa powoli i stopniowo. Powoduje to podkręcanie krok po kroku termostatu finansowego i odpowiedniego podejścia do pieniędzy. Niezbędna jest też odpowiednia fachowa wiedza związana z finansami osobistymi i inwestowaniem.

Pieniądze to nie wszystko, ale…

No właśnie, czy bez pieniędzy żyje się łatwo? Raczej nie, ponieważ mając spore ilości gotówki, można łatwiej radzić sobie w życiu na co dzień. Gdy chorujemy lub gdy coś się zepsuje i trzeba nagle wydać więcej, to w takich sytuacjach posiadanie szmalu jest błogosławieństwem. Ułatwia wiele spraw i likwiduje stres związany z nagłymi – losowymi zdarzeniami. Wiedząc, że na koncie jest wystarczająco duża suma forsy – można spać spokojnie w nocy. Dlatego zachęcam do wykształcenia w sobie pozytywnej świadomości pieniądza oraz szacunku i podziwu dla osób osiągających spektakularne sukcesy w biznesie. Ponieważ można się od nich uczyć i samemu zarabiać coraz więcej.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *