Jeżeli chcesz się rozwijać i rosnąć, to niezbędne będzie otaczanie się ludźmi którzy są dla Ciebie inspiracją. Przebywając wśród lepszych w danej dziedzinie osób sam zaczniesz chłonąć ich wiedzę, sposób działania i zachowanie. Działa tutaj odwieczna zasada – “Kto z kim przestaje, takim się staje”. Inną odmianą tego sformułowanie są słowa Louie Simmonsa, które pojawiły się na blogu http://zenjaskiniowca.pl we wpisie o tej postaci, a mianowicie: “Stal ostrzy stal. A jeśli zadajesz się z kulawymi, to sam zaczniesz utykać”. Zasada ta sprawdza się w życiu w 100% i można się przekonać na własnej skórze obserwując swoje zachowanie i rezultaty. Można zapytać również najbliższe nam osoby w jakim stopniu upodabniamy się do ludzi z którymi przebywamy. Najczęściej nabywamy słowa, sposób mówienia, ruchy a nawet poglądy. Trzeba być jednostką o wyjątkowo mocnym charakterze, aby nie nabywać w pełni zachowań innych osób. Wszystko zależy od tego na ile jesteśmy podatni na wpływ ludzi wokół nas. 

Szukaj inspiracji

Jeżeli chcesz osiągać w życiu więcej, musisz spotykać na swojej drodze ludzi którzy będą od Ciebie lepsi i nieustannie się rozwijają, a także dążą do realizacji swoich celów. Poprzez posiadanie w swoim otoczeniu takich postaci, z pewnością sam zaczniesz robić ogromne postępy. Nauczysz się sposobu ich myślenia i realizowania planów. Na pewno wskażą Ci drogę i dadzą wskazówki – co robić aby być w tym samym miejscu co oni lub nawet wyżej. Osoby które osiągają nieprzeciętne rezultaty w wielu przypadkach lubią dzielić się wiedzą na temat swoich sukcesów, a nawet niepowodzeń i jak sobie z nimi radzili. Dobrym przykładem jest projekt dotyczący wywiadów z miliarderami, za który odpowiedzialny jest Rafael Badziag z bloga http://indywidualista.pl. W swojej książce The Billion Dollar Secret opisuje spotkania i rozmowy z najlepszymi przedsiębiorcami na świecie, którzy z chęcią opowiedzą o prowadzeniu własnych biznesów. Możesz również sam dotrzeć do osób które uważasz za wartościowe i zapytać o ich historię, wsparcie, rady, a nawet o zostanie Twoim mentorem. Wystarczy nawiązać taki kontakt, jeżeli go nie posiadasz, zacznij szukać i pytać innych. Być może uda Ci się dotrzeć do upragnionych ludzi. 

Czytaj biografie

W sytuacji gdy nie masz bezpośredniego dostępu do ludzi, którzy Cię inspirują i są dla Ciebie wzorem, możesz czytać biografie osób które osiągnęły nieprzeciętny sukces. Mogą to być historie takich osób jak: Richard Branson, Steve Jobs, Elon Musk, Walt Disney lub Robert Kubica. Warto również zajrzeć do książki Tima Ferrisa “Plemię Mentorów”, w której zgromadził wywiady z wieloma osobami odznaczającymi się wybitnymi wynikami w swoich dziedzinach. Być może historia i porady które uzyskasz, okażą się dla Ciebie krokiem milowym w Twojej karierze lub prowadzeniu biznesu. Im więcej takich historii i odniesień zdobędziesz, tym większe prawdopodobieństwo że jedna z tych postaci pozytywnie wpłynie na Ciebie i Twoje życie. Ta wiedza jest na wyciągnięcie ręki, wystarczy po nią sięgnąć i rozpocząć wdrażanie jej w codziennych sytuacjach z którymi się stykasz. 

Odpowiednie miejsca spotkań

Jeśli chcesz spotkać wartościowe osoby, zacznij uczęszczać w miejsca gdzie mogą się one pojawić. Są to na przykład szkolenia, warsztaty lub konferencje branżowe. Osoby chcące być na bieżąco z dziedziną w której działają, często uczestniczą w tego typu wydarzeniach. Dzięki temu możesz w łatwy i bezpośredni sposób dotrzeć do ludzi których chcesz poznać. Nawiązując tego typu relacje budujesz sieć kontaktów i znajomości. Nigdy nie wiadomo kto pomoże Tobie w przyszłości lub z kim będzie mógł współpracować. Możesz także uczęszczać do klubów biznesowych w których przedsiębiorcy wymieniają poglądy i doświadczenia. Jest wiele miejsc gdzie można się czegoś nauczyć i spotkać ludzi którzy lubią dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem. Najważniejsze to rozejrzeć się dookoła i trzymać rękę na pulsie, a na pewno znajdziecie właściwe miejsca i osoby. 

Życzę wszystkim posiadania wokół siebie ludzi, którzy będą Was inspirować i motywować do rozwoju i ciągłego działania. 

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *