Ile razy słyszałeś że do czegoś się nie nadajesz i sobie nie poradzisz? Dookoła masz mnóstwo doradców którzy wiedzą do czego jesteś zdolny i gdzie są granice Twoich możliwości. Każdy wie co powinieneś robić i gdzie jest Twoje miejsce w szeregu. Jeżeli zrobisz coś nie po ich myśli to jesteś nieodpowiedzialny, głupi lub lekkomyślny. Czy powinieneś komuś pozwolić na kierowanie swoim życiem i sterowanie samym sobą? 

Nikt Cię nie zna w 100%

Ktoś może pomyśleć, że zna Ciebie na wylot, ale to nie prawda. Nikt poza Tobą nie zna wszystkich Twoich myśli i zachowań. Jedynie Ty wiesz co pojawia się w Twojej głowie i ile tysięcy myśli przelatuje przez nią codziennie. W ciągu jednego dnia masz mnóstwo pomysłów i decydujesz, który z nich chcesz zrealizować. Nie konsultujesz wszystkiego z ludźmi ze swojego otoczenia. Tylko te idee wyklarowane i wyselekcjonowane przez filtr w Twoim umyśle ujrzą światło dzienne. Ostatecznie wiele koncepcji umiera śmiercią naturalną poprzez zapomnienie. 

Sprawdzaj otrzymane karty 

Możesz zastanawiać się nad czymś kilka miesięcy lub lat, ale nic nie da Ci lepszej odpowiedzi niż wejście do gry i sprawdzenie czy coś jest odpowiednie dla Ciebie. Doświadcz danej sytuacji na własnej skórze. Sprawdź czy jesteś stworzony do wykonywania danej pracy, sportu i wielu innych rzeczy nad którymi się zastanawiasz. Nie nauczysz się przecież pływać stojąc na brzegu – niby proste ale często ludzie odczuwają strach przed próbą realizacji różnego rodzaju założeń. 

Nie trać czasu

Im więcej się zastanawiasz tym więcej tracisz czasu oraz energii. Zamiast wykonać ruch i sprawdzić, wolisz głowić się i zastanawiać czy sobie poradzisz. Obawiasz się porażki i tego że ktoś Cię skrytykuje za Twoje postępowanie. Dodatkowo możesz mieć tysiące wymówek, które Cię blokują. Im więcej prób wykonasz, tym większe prawdopodobieństwo że osiągniesz coś niezwykłego. Nie oczekuj poklasku innych – skup się na własnym szczęściu.

Twojego życie to Twój film

Zawsze zachowuj się tak jakbyś grał główną rolę w filmie. Przestań obserwować innych i zazdrościć im wspaniałego życia. Większość tego co widzisz na Instagram i YouTubie to przecież i tak jest iluzja. Po obserwowaniu innych w social mediach możesz nabawić się jedynie depresji i przygnębienia. Odstaw to i zadbaj o to byś miał wspaniałe życie. Tysiące lajków i komentarzy nie przyczynią się do tego. 

Działaj pomimo przeszkód

Porażki i problemy są nieodłącznym elementem życia, zawsze będą się pojawiać. Musisz sobie z nimi radzić na każdym kroku. Zaakceptuj to i ruszaj dzielnie do przodu, aby sięgnąć po to czego pragniesz. Jedna porażka nie czyni Cię przegranym, następnym razem będziesz wiedział co zrobić aby jej uniknąć lub jak szybko się po niej podnieść.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *