Czy osoby które odnoszą sukcesy w wybranej przez siebie dziedzinie, robią to z przypadku? Jeśli sportowiec chce zdobyć medal, to czy przystępuje do zawodów z nastawieniem – spróbuję, może mi się uda coś osiągnąć? Czy profesjonalny muzyk idzie na swój występ z nastawieniem – zagram koncert, mam nadzieję że nie będzie tak źle? Nie, osoby z tych profesji nie posiadają takiego wątłego zapału – one są owładnięte niezaprzeczalną obsesją. Sportowiec poświęca swój czas codziennie przez cztery lata na przygotowania do olimpiady, i każdego dnia jest ukierunkowany na to, aby dać z siebie wszystko co potrafi. Jego umysł jest skupiony i wytęża swoje ciało do jak najlepszego wyniku na zawodach. Muzyk ćwiczy wiele godzin dziennie te same partie, aby w kluczowym momencie, gdy dojdzie do występu – pokazać kunszt i najwyższy poziom swoich umiejętności. Nie ma tutaj miejsca na przypadek i słomiany zapał. Tutaj liczy się obsesja na punkcie najlepszego możliwego rezultatu.

Temat obsesji i skupienia na sukcesie doskonale opisuje Grant Cardone w swojej książce “Obsesja albo przeciętność”. Dlatego sprawdźmy na czym ona polega.

O czym jest książka?

Autor wskazuje cechy człowieka który jest owładnięty obsesją na punkcie sukcesu w wybranej przez siebie dziedzinie. Pokazuje, że sukcesu nie odnosi się od niechcenia i z przypadku. Jest to świadoma decyzja i ukierunkowanie swoich wysiłków na konkretne tory, dzięki którym będziemy zmierzać wprost do pożądanych wyników. Trzeba zapanować nad swoimi emocjami i umiejętnościami aby działały na naszą korzyść. W efektywnej pracy pomoże nam dyscyplina, z pomocą której zapanujemy nad chaosem wokół nas. Za jej pomocą zaczniemy działać skutecznie i nie będziemy tracić czasu na mało ważne rzeczy. Dzięki dyscyplinie możemy lepiej wykorzystywać swój czas i poświęcić go na rzetelną pracę. Im lepiej ją zaplanujemy, tym większe efekty ona przyniesie. Brak harmonogramu działań jest pierwszym krokiem do poniesienia porażki.

Kolejnym ważnym czynnikiem jest dominacja, dzięki której zaczniemy panować nad obszarami, które powinny być kontrolowane w 100%. Jeśli zajmujesz się sprzedażą musisz zawładnąć tym obszarem działalności w swojej firmie i znać każdy jej element. W ten sposób uzyskasz kontrolę nad wynikami i zyskami. Sprzedaż to jeden z najważniejszych obszarów w firmie i jeśli chcesz by odnosiła ona sukces – musisz znać każdy szczegół z nią związany. Dzięki temu będziesz ją kontrolował i zaczniesz wpływać na jej przebieg. W dowolnym momencie będziesz mógł reagować i pomagać innym w celu polepszenia rezultatów.

Grant Cardone przedstawia także dokładnie swoją historię i sytuacje z jakimi musiał się zmagać w życiu. Opisuje co sprawiało mu trudności, z jakimi nałogami musiał walczyć i jak je pokonał. Nie była to łatwa i przyjemna droga, jednak efekt w postaci ogromnego sukcesu jest imponujący. Dzieli się również radami dla innych żeby mogli uniknąć wielu bolesnych problemów. Kluczowe dla niego stało się uświadomienie sobie, jakie destrukcyjne nawyki posiada. Dzięki temu zamienił je na takie, które zaczęły działać na jego korzyść.

Dla kogo jest ta publikacja?

Wiele interesujących elementów w tej publikacji znajdą osoby, które ciekawe są jaką drogę musi przejść przedsiębiorca, który zaczynał od zera, aby po długich latach działalności zostać multimilionerem. Nie ma tutaj mowy o przypadku i szczęśliwemu zrządzeniu losu. Sukces autora książki oparty jest na wytężonej pracy, a jej owoce można zaobserwować śledząc różnorodność prowadzonych przez niego biznesów. I co najważniejsze – sukcesów jakimi się odznaczają.

Z pewnością w tej książce można znaleźć odpowiedź na pytanie czym jest tytułowa obsesja i jak ją w sobie wzniecić. To ona właśnie powoduje że maksymalnie można się skupić na swojej działalności, widzieć jak rośnie i czerpać wymierne korzyści. Droga przedsiębiorcy to nie zasada work-life balance. To skupienie i koncentracja oraz pozostawanie w stanie ciągłego działania 24 godziny na dobę – bez wolnych weekendów. Nawet wakacje mogą być połączone ze spotkaniami biznesowymi i załatwianiem ważnych interesów. Można zdecydować się na bezpieczne rozwiązanie jakim jest etat i otrzymywać określoną pensję lub prowadzić własną firmę, w której wszystko może się wydarzyć. Gdzie na każdym kroku będziemy mierzyć się z wyzwaniami.

Czy warto przeczytać?

Zdecydowanie jest to pozycja która jest godna polecenia i analizy pod kątem podejścia do biznesu i osiągania swoich celów. Znajdziecie w niej rzeczywiste przykłady na bazie przeżyć autora, co pozwala na przełożenie ich do własnej sytuacji. Dzięki tego wiedzy każdy czytelnik będzie mógł wynieść swoją karierę, biznes i życie prywatne na wyższy poziom. Warto przyswajać wiedzę z życia takich ludzi sukcesu, ponieważ w ten sposób można uniknąć wielu nieprzyjemnych momentów i osiągnąć sukces w szybszym tempie. Wskazówki jakie podaje Grant Cardone pozwalają przewartościować sposób działania i kierunek w jakim zmierzamy. Jeśli zawładnie nami obsesja to będziemy mogli w trudnych chwilach wytrwać i przeszkody staną się motorem napędowym do dalszych działań. Osiąganie sukcesu w wybranych obszarach to nie spacer i wyłącznie przyjemne momenty. To również wiele trudności, problemów i stresujących chwil, z którymi trzeba się mierzyć na co dzień. Jednak nie jest najważniejsze to co się dzieje wokół, tylko to jak sobie z tym radzimy i postrzegamy te zdarzenia. W każdym momencie możemy zmienić niekorzystną sytuację i przekuć ją w zwycięstwo. Jednak potrzebna jest wytrwałość, dyscyplina, cierpliwość oraz obsesja!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *