Sylwester i nowy rok skłaniają wiele osób do deklarowania nowych postanowień i zmiany swojego życia. Najczęściej jednak, odbywa się to pod wpływem emocji, nowej cyfry w dacie lub szampańskiej imprezy w gronie znajomych. Wówczas nie ma rzeczy niemożliwych i wzajemne nakręcanie się zmienia się w wielkie deklaracje – niestety najczęściej bez pokrycia. Dużym sukcesem będzie wytrwanie w swoich postanowieniach do wiosny, jednak najczęściej ulatują one z końcem stycznia, a nawet dzień po sylwestrowej zabawie. Czy można jednak w ich wytrwać i dokonać zmiany w życiu? Tak, ale wymaga to ogromnej determinacji i pracy nad sobą i swoim życiem. 

Data dokonania zmiany

W celu wdrożenia zmian w życie, nie potrzebujemy wielkich dat i przełomowych momentów. Wystarczy w trakcie roku wyznaczyć sobie cel i podjąć się realizacji zadania dzień po dniu. Kto powiedział przecież, że postanowienia mogą być tylko noworoczne? Każdy dzień w roku jest doby aby zrobić coś nowego, innego, ciekawego i wartościowego w życiu. Czekając wyłącznie na sylwestra i kolejny nowy rok, możemy zmarnować czas i energię na wyłączne planowanie i opracowywanie przyszłości, która może nigdy nie nadejść bez naszej ingerencji. 

Wystarczy ingerencja jednej osoby

Tylko od nas samych zależy kierunek w jakim podążymy w życiu, nikt nas nie może do niczego zmusić i zachęcić, jeśli tego sami nie chcemy. W przeciwnym wypadku będziemy sfrustrowani i zniechęceni. Motywacja i zaangażowanie musi wypływać wprost z naszego wnętrza, jest to podstawa działania, dokonania zmiany i osiągania wyznaczonych celów. Jeśli będziemy odpowiednio zmobilizowani w realizacji naszych marzeń i będzie nam sprawiała radość codzienna praca nad wyzwaniem, łatwiej pokonamy przeszkody i problemy po drodze. Nikt za nas nie zrealizuje naszych planów i nikt nie może nas zniechęcić i jednocześnie zachęcić. Możemy być zainspirowani przez kogoś, ale i tutaj konieczne jest codzienne działanie i realizowanie celu krok po kroku – bez utraty motywacji. 

Podsumowanie

Nowy rok udziela się wielu osobom i bardzo często większość ludzi snuje ogromne plany i zamierza zrewolucjonizować swoje życie. Najczęściej są to mało realne plany na wykonanie w ciągu jednego roku i takie osoby porzucają swoje marzenia po niedługim czasie. Z drugiej strony mamy ludzi, dla których nawet drobne cele stają się niewykonalne, ponieważ nawet nie zadały sobie trudu na wykonanie pierwszego kroku lub sprawdzenie czego potrzebują aby zrealizować swoje postanowienia. Nic nie dzieje się samo i czasem wystarczy sięgnąć po poradę lub zwyczajnie wykonać telefon, napisać maila lub zapytać kogoś, kto już jest tam gdzie sami chcielibyśmy być. Pierwszy krok będzie kluczowy, ponieważ bez niego nic się nie wydarzy. Zamiast składać wygórowane deklaracje sobie i osobom dookoła, najpierw przygotujmy realny i dokładnie opisany plan. Nie czekajmy również na przełom roku, tylko w momencie pojawienia się pomysłu i nowego planu, przystąpmy do działania. Zwlekanie do niczego nie doprowadzi, a tylko opóźni realizację celów i marzeń. 

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *