Książka „Niskobudżetowy Startup” jest bardzo ekscytująca. Napchana konkretami oraz bardzo mocnymi przykładami prowadzenia własnego biznesu. Muszę się przyznać, że od bardzo długiego czasu zabierałem się za tą książkę i nie mogłem do niej usiąść. Po jej przeczytaniu uważam, że warto było poświęcić czas. Zapraszam do zapoznania się z moją opinią.

O czym jest książka??

Książka Chrisa Guillebeau jest studium przypadków prowadzenia biznesu przez różnych ludzi żyjącym praktycznie na całym świecie. Każdy pomysł był inny. Niektóre z nich powstały na skutek utraty pracy, a inne były przemyślane. Publikacja ta pokazuje jak można spełniając podstawowe zasady prowadzić dochodowe firmy w różnej skali. W książce autor bardzo dobrze rozbija działalności na drobne aspekty i przytacza historie bohaterów, którzy wykonali je lepiej bądź gorzej oraz pokazuje skutki ich decyzji. Uwierzcie mi, decyzje i realizacje są różne,  a często wręcz nie szablonowe.

Udowadnia, że każdy może być przedsiębiorcą. Wystarczy zaproponować naszemu klientowi, rozwiązanie jego problemu za pomocą usługi bądź produktu. Wszyscy mamy masę takich sytuacji w życiu, czegoś nam brakuje i szukamy rozwiązania które ktoś oferuje. Dlaczego nie miałbyś się znaleźć po drugiej stronie barykady i uczciwie zarobić? Właśnie na to pytanie autor odpowiada przede wszystkim. Nie czekaj aż ktoś pozwoli Ci działać. Zacznij już dziś i z tym przesłaniem zaczynaj kolejny dzień.

Wrażenia.

Książkę czyta się bardzo dobrze. Daje niesamowitego kopa do działania. Jeżeli tak spora grupa ludzi zarabia tak duże pieniądze na pasji oraz miłości do tego co robią, to tak naprawdę każdy może się realizować i czerpać z tego korzyści. Dzięki tej publikacji dowiedziałem się jak to robić oraz kiedy porzucić taki pomysł!!! Bardzo spodobało mi się, że każda historia bohaterów została zaszufladkowana w odpowiedni aspekt prowadzenia działalności gospodarczej np. opowieść jak zdobywają klientów w rozdziale o marketingu.  Książka jest bardzo przyjemna w odbiorze i daje wiele opcji przemyśleń, mimo że autor bardzo dokładnie opisuje zalety pewnych zachowań przedsiębiorców.

Dla kogo jest ta pozycja??

Książka ta przeznaczona jest przede wszystkim dla osób, które myślą o otwarciu własnej działalności gospodarczej. Chcą poznać zakulisowe działania innych i dowiedzieć się jak osiągnęli sukces oraz dla wszystkich którzy szukają inspirujących opowieść ludzi sukcesu. Sukcesu rozumianego przez bohaterów książki. Nie dla każdego musi to być pierwsze 100 000 000 $, ale spokojne ustatkowane życie z przychodem na poziomie 100 000$. Jeżeli jesteś jedną z takich osób, to na pewno ta publikacja Cię zainteresuje.

Warto przeczytać?

Lektura jest wciągająca i niosąca wiele twardych informacji, popartych konkretnymi przykładami. Autor opisując pewne aspekty, pokazuje jak przedsiębiorcy je stosują w życiu swoich firm. Po przeczytaniu mam masę przemyśleń i większą chęć działania. Dlatego uważam, że warto sięgnąć po tę publikację. Sam to odkładałam przez kilka miesięcy, co było ogromnym błędem.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *