Witam Was w nowym dziale naszego bloga. Celem tego przedsięwzięcia jest rozkładanie na czynniki pierwsze naszych przemyśleń, sytuacji jakich będziemy świadkami, sukcesów, porażek i wielu innych. Wpisy te zazwyczaj będą bardzo emocjonalne. Chcemy Wam pokazać jak myślimy. Skąd się biorą różne pomysły i dlaczego uważamy, że w życiu należy działać.

To tyle słowa wstępu, a tera już zapraszam Was do mojego pierwszego przemyślenia.

Nigdy nie będę super programistą!!!

Od jakiegoś czasu uczę się bardzo intensywnie języka programowania Java. Już teraz wiem, że nie będę w tym bardzo dobry. Mam nadzieję, że uda mi się osiągnąć satysfakcjonujący poziom.

Pewnie wielu z Was pomyślało sobie dlaczego tego nie zostawię i nie zajmę się rzeczami, które o wiele lepiej mi wychodzą. Otóż na tym polega cała tajemnica, że nie zawsze robimy to co lubimy czy nam dobrze wychodzi. Czasami należy przemyśleć i rozważyć czy nie należy trochę więcej “przecierpieć” i osiągnąć cel.

Łatwe początki

Zawsze kierowałem swoje życie aby mieć styczność z IT, przede wszystkim sprzętem. Jak się pewnie spodziewacie zacząłem swoją przygodę z PC, później notebookami itd. Po pewnym czasie nawet nie zauważyłem jak “bawiłem” się serwerami i to dość fajnymi za kilkaset tysięcy złotych np. tak zwanymi blaydami. Jakiś czas później zainteresowałem się sieciami, i to też przyszło mi bardzo naturalnie. Po kilku miesiącach robiłem rzeczy, o których jeszcze rok wcześniej nie miałem pojęcia że istnieją.

Wszystkie te etapy mojego rozwoju przychodziły mi bardzo łatwo i przyjemnie, a po za tym, dzięki moim umiejętnością zacząłem zarabiać dość fajną kasę. Gdy myślałam że będę to robił już zawsze, padła wówczas bardzo intratna propozycja zarządzania systemem ERP. Szkopuł w tym, że zawsze miałem problemy z programowaniem i zarządzaniem bazami SQL. Nauka tych obszarów przychodziła mi bardzo ciężko. Mimo to postanowiłem spróbować. Przyznam się Wam, że po 3 latach nadal nie jestem tak zaawansowanym użytkownikiem SQL jak bym chciał, lecz jestem na tyle dobry aby bez większego problemu wypełniać swoje obowiązki w pracy.

Ciężka praca

Teraz jestem w podobnej sytuacji w życiu. Po prostu wiem, że mój cel wymaga tych umiejętności. Jest mi bardzo Ciężko się zmotywować do nauki Javy, ale wiem również, że korzyści jakie odniosę są tego warte. Chcę się cały czas rozwijać i wiem, że to jest krok konieczny aby za jakiś czas być tam gdzie chcę. Aby sobie to ułatwić, mam moją listę wartości i to ona popycha mnie do ciągłego działania.  Zdaję sobie sprawę że nie będę w tym najlepszy, jednak będę dążył do mojego upragnionego celu.

I Was również zachęcam do łamania granic i dążenia do osiągania coraz większych korzyści. Nikt za Nas tego nie zrobi, a nadarzające się  okazje należy łapać.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *