Wiele młodych osób uważa się za nieśmiertelne. Pracują po dwanaście, osiemnaście godzin dziennie. Zapominają, że czas mija, a ich organizmy nie są w stanie wytrzymać tak dużego obciążenia. Dobrze wiemy, że w wieku dwudziestu lat możemy bardzo dużo, w trzydziestu dużo mniej a czterdziestu?? Tego nie wiem jeszcze nie osiągnąłem.

Odpuść

Wielokrotnie w naszym życiu zdarzają się przeziębienia, bóle głowy, czy złapanie poważniejszego wirusa. Jednak My jako młodzi herosi nic sobie z tego nie robimy, bierzemy środek przeciw – w sumie wszystkiemu – czujemy ulgę i ciśniemy dalej! To nie czas i miejsce aby teraz odpuszczać! A to jednak czas kiedy należy się na chwilę wycofać i dać odpocząć naszemu organizmowi. Choroba to nie jest oznaka słabości. Tak naprawdę nie masz na to wpływu. Nawet najsilniejsze organizmy w pewnym momencie się poddadzą. Zamiast zagryzać zęby przez dwa, a może nawet trzy tygodnie, lepiej dać sobie tydzień i porządnie odchorować swoje. Dasz radę dzisiaj na jakimś proszku, dasz radę za dwa lata, ale za dziesięć lat nie dasz. A po takim postępowaniu w wieku pięćdziesięciu lat przejdziesz pierwszy zawał, przed sześćdziesiątym rokiem życia dowiesz się, że masz tak zniszczony organizm, że pozostaje Ci do wyboru sala operacyjna i emerytura bądź pogrzeb!

Rozwaga

Wiele osób w szczególności mężczyzn ale również kobiety nie potrafią odpuszczać. Każdą oznakę słabości odbierają za przegraną. Na YT nie jeden kołcz krzyczy z ekranu, słabość! Jaka słabość! Jak jesteś słaby będziesz nikim! A My głupio w to wierzymy, zamiast dać sobie chwilę wytchnienia, szczególnie w okresie gorszego samopoczucia spowodowanego infekcją. Oczywiście są rzeczy, których nie da się przeskoczyć i nie możesz na siedem dni położyć się do łóżku. Jednak to Ty musisz wiedzieć, co jest priorytetem i wszystkie inne sprawy zostawić i zająć się nimi za kilka dni. One nie uciekną, z całą pewnością poczekają na Ciebie. Bardzo często wydaje nam się, że jak czegoś sami nie zrobimy to będzie zrobione byle jak. Musisz przestać tak myśleć, naucz się prosić w trudnych sytuacjach o pomoc i sam musisz być otwarty na jej udzielanie. Takie podejście pozwala na przekierowanie pewnych zadań, które nie mogą zaczekać innym osobom.

Rozejrzyj się

A teraz rozejrzyj się dookoła siebie i sam sprawdź, ile osób nie umiało odpuścić w Twoim otoczeniu na czas. Może jakiś Twój kolega z pracy przed czterdziestką miał zawał i umarł – a przecież On zawsze taki zdrowy, nigdy nie chorował. Może ktoś z Twojej rodziny? Jakiś wujek co zawsze się ze wszystkich śmiał, że lekkie przeziębienie i już zwolnienie z pracy a On teraz po czterech operacjach i bez żony nie dałby sobie rady sam? Codziennie słyszymy o takich sytuacjach. Pamiętaj, że nasze organizmy mają jakąś określoną możliwość. Najważniejsze aby nigdy nie przekraczać granicy jego wytrzymałości. Jak następnym razem uznasz – EEEE to tylko lekkie przeziębienie i wyciągniesz z szafki lek aby złagodzić objawy –  może warto po dwóch dniach, jak nie mija, udać się na konsultacje do lekarza? 

Życzę Wam jak najwięcej zdrowia oraz jak najmniej infekcji i naprawdę, czasami lepiej się zatrzymać dzień wcześniej niż o dzień za późno!

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *