Najprostszym sposobem na to aby spokojnie i bez fajerwerków przejść przez życie jest niewychylanie się. Osiągnąć to można w bardzo łatwy sposób – wystarczy mieć spokojną pracę przez kilkadziesiąt lat na etacie i zarabiać określone jasno pieniądze. Można również też wyjść poza schemat i spróbować dokonać czegoś większego, lecz mnie bezpiecznego – czyli założyć własną firmę. Dojście do wolności finansowej nie będzie spacerkiem ale ogromnym wyzwaniem. Jednak czy nie warto podjąć wyzwania?

Nie dowiesz się póki nie spróbujesz

Ile razy mówiłeś że zamierzasz coś zrobić i pragniesz dokonać rewolucyjnych zmian w swoim życiu? Planowałam założyć firmę, zmienić pracę której nie lubisz, wyjechać do innego kraju do pracy i zrobić coś na przekór powszechnym schematom życia? Ostatecznie nic z tych zamierzeń nie miało miejsca. Coś Ciebie zablokowało i zrezygnowałeś z realizacji marzeń. Zapewne miało na to wpływ wiele czynników – rodzina, znajomi lub porady zupełnie przypadkowych ludzi. Presja otoczenia spowodowała porzucenie wielkich planów. Zapewne strach przed porażką miał w tym również swój udział. 

Uświadom sobie, że największym ryzykiem jest niepodjęcie działania i odpuszczenie. Nigdy nie przekonasz się co zadziała a co nie, jeśli będziesz tylko teoretyzował w swojej głowie. Weź się w garść i do roboty! Czekanie opóźnia a nawet zabija działanie.

Niewidzialność jako sposób na życie

Twoim celem w życiu jest wyjść do pracy na 8 godzin, jakoś się przemęczyć, dotrwać do weekendu i następnie przez 2 dni znieczulać się alkoholem, imprezami i filmami? Wszystko po to aby zapomnieć o “szarym” życiu, które masz w dni robocze? Lepiej z tym skończ!

Jeśli tak żyjesz od dłuższego czasu to jest coś nie tak. W ten sposób marnujesz tylko życie i jest to najlepsza droga do bycia niezauważonym. Jeśli prześlizgujesz się i próbujesz być niezauważonym to w ten sposób stracisz możliwość do dokonania czegoś wielkiego. Masz okazję egzystować tylko raz – od Ciebie zależy jak wykorzystasz tę szansę. Nigdy nie było tak wielu możliwości na stworzenia czegoś spektakularnego i wyjątkowego jak teraz. Zostań buntownikiem i zacznij realizować to na czym czym Ci tak na prawdę zależy. Nie czekaj na pozwolenie tylko rób co do Ciebie należy. 

Bądź buntownikiem!

Jeśli posiadasz wizję lepszego życia – warto abyś stał się buntownikiem. Kwestionowanie obecnego porządku i “ustawień domyślnych” – jak określa je Adam Grant – pozwala na dokonanie spektakularnych wyników. Możesz w ten sposób być bardziej kreatywny i tworzyć rzeczy, które będą odbiegać od obowiązujących norm. Jest bardziej prawdopodobne że dokonasz czegoś wielkiego gdy będziesz szedł pod prąd, niż podporządkowywał się temu co jest przyjęte w społeczeństwie za normy. Wyjdź przed szereg i pokaż się światu.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *