Najcenniejszym dobrem jakie posiadamy jest czas – ponieważ nie da się go odzyskać ani kupić. Jednak wiele osób nie jest świadomych tego, że codziennie są z niego okradani. Największymi złodziejami są media społecznościowe oraz telewizja. Pora się ocknąć i zadbać o to, na co poświęcamy swój cenny czas. Należy zwiększyć swoją uważność!

Facebook

Czy zdajesz sobie sprawę ile czasu poświęcasz na przeglądanie tablicy aktualności na Facebooku? Czy chodzisz z telefonem w ręce przez większą część dnia i bez przerwy sprawdzasz co nowego się pojawiło lub czy przypadkiem nie otrzymałeś nowej wiadomości? Skończ z tym! Algorytmy tego portalu są tak skonstruowane aby przyciągać Twoją uwagę. Opracowują je naukowcy z najlepszych uniwersytetów na świecie we współpracy z programistami – nie daj się wciągnąć tej sieci, która kradnie Twój czas i atencję. 

YouTube

Zaglądasz codziennie na kartę na czasie i sprawdzasz nowości od Youtuberów? Najczęściej są tam umieszczane najśmieszniejsze filmiki z wygłupami i mało wartościowymi treściami. Celebryci z tego serwisu popisują się i pokazują swoje fałszywe życie innym młodym osobom – które w to bezgranicznie wierzą. Nie daj się nabrać – to co widzisz jest w większości fikcją. Mam wrażenie że aktualnie Youtuberzy produkują treści najbardziej zakłamane.  Podważaj i sprawdzaj czy nie jesteś nabijany w przypadkiem w balona przez twórców, których obserwujesz. Oczywiście jest też sporo cennej wiedzy na tym portalu jednak co najdziwniejsze mają najmniej wyświetleń? Czy jest to przypadek? Otóż najwięcej ludzi zagląda tam po rozrywkę, a nie w celach edukacyjnych. Wykorzystuj zatem swój czas, który spędzasz na tym serwisie, na oglądaniu wartościowych materiałów wideo.

Instagram

Ciekawe co nowego u moich znajomych i ulubionych celebrytów na Insta? Ile razy w ciągu dnia zadajesz sobie takie pytanie? A nóż ktoś wrzucił nowe zdjęcie z wakacji, pobytu w słynnej restauracji lub kupił sobie jakiś fajny ciuch. Jesteś przekonany że inni mają tak wspaniałe kolorowe życie z fajerwerkami codziennie, a Twoje jest szare i bez ekscytacji? Nie daj się nabrać na te bajeczki. Zdjęcia które tam oglądasz to ułamek dnia tych osób, dodatkowo dopieszczony wieloma filtrami w aparacie lub telefonie i często wypożyczonymi rekwizytami. Jesteś zwyczajnie okłamywany i zwodzony, że inni mają znacznie lepiej. Często prowadzi to do Twojego przygnębienia i rozczarowania rzeczywistością. Otwórz szeroko oczy i przekonaj się jak jest naprawdę. Mit milionerów z Instagrama niestety jest ciągle żywy. 

Telewizja

Furorę robią obecnie seriale paradokumentalne. Jest to fenomen wielu stacji telewizyjnych – posiadają one ogromną oglądalność i mnożą się jak grzyby po deszczu. Większej durnoty i głupoty dawno temu nie miałem okazji zauważyć. Znajdziesz tam jedynie zdrady, spiski, obgadywanie, patologię i inne formy negatywnego przekazu. Trzymaj się od tego typu rozrywki z daleka, ponieważ może przynieść Tobie wyłącznie szkody. Przestań także oglądać serwisy informacyjne, gdzie znajdziesz newsy w kontekście wypadków, zabójstw, korupcji lub katastrof jakie miały miejsce danego dnia na całym świecie. Co to ma tak naprawdę wspólnego z Tobą. Powoduje to tylko Twoją frustrację, negatywne myślenie i depresję. Nie pozwól aby takie informacje kierowały sposobem w jaki myślisz i podejmujesz decyzje.

Zacznij doceniać swój czas, ponieważ z każdym dniem masz go coraz mniej!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *