Ile to razy słyszałeś od znajomych, rodziny, przyjaciół – ogarnij się! Łatwo nam wypowiadać takie słowa  jeżeli u Nas wszystko jest w porządku. Ale czy mówiąc do kogoś aby zabrał się za siebie, wiemy co u Niego słychać? Czy mamy świadomość problemów z jakimi dana osoba się zmaga?

Idealny świat

Wszelkiego rodzaju media są przepełnione “mądrością” – wszystko zależy od Ciebie, tylko Ty stoisz sobie na drodze, musisz napierać itd.   W idealnym świecie rzeczywiście, tylko my byśmy decydowali czy chcemy coś osiągnąć czy nie. Nic nie stałoby nam na przeszkodzie. Każde marzenie można by spełnić i być na piedestale świata. I powiem Wam, że widzę oczami wyobraźni tą piękną krainę, gdzie upór pozwala Nam wszystkim być w takim miejscu, gdzie jest nam dobrze i czujemy się wspaniale, bez trosk i problemów – ale to tylko wyobraźnia.

Rzeczywistość

Niestety żyjemy w świecie gdzie nie wszystko zależy od Nas. I tu jeszcze raz wspomnę, że nietrudno znaleźć głosy że tylko od Nas wszystko zależy. Ale powiedzcie mi jaki macie wpływ na chorobę swoją, bądź kogoś w najbliższej rodzinie. ŻADNEGO! I tak jest z wieloma aspektami naszego życia. Prawo w kraju w którym żyjemy, aktualny stan gospodarki, napięcia polityczne, katastrofy ekologiczne, anomalie pogodowe i wiele wiele innych czynników wpływa na nasze życie. Bardzo często nie można z nimi walczyć.

Pokora

Nie pozostaje nam nic innego jak czekać albo zmienić plany. Musimy być świadomymi, że nie wszystko zależne jest od Nas. Wiele osób chętnie już dzisiaj poleciało by na Marsa, lecz jest to niemożliwe i jedynie pozostaje im czekać, aż uda się ludzkości zbudować statek kosmiczny zdolny do przenoszenia ludzi na tak dalekie odległości. Wiele firm próbuje swoich sił. Nam zwykłym ludziom pozostają dwie możliwości: czekać, bądź dołączyć do grupy firmy, która ma zamiar wysłać ludzi na odległą planetę, jednak nie masz żadnej pewności że akurat Ty zostaniesz wybrany do tej misji, ani że w ogóle się odbędzie. Musimy nauczyć się pokory.

Sukces

Powyższy tekst oczywiście nie jest po to aby się usprawiedliwiać i nic nie robić. W naszym życiu jest masa czynności i celów, które możemy osiągnąć. W końcu zdrowa osoba nie powinna mieć problemów z nauką chociażby języków czy wyjazdu na upragnione wakacje. Musimy nauczyć się wyznaczać cele które możemy osiągnąć oraz rezygnować kiedy pojawiają się niezależne sytuacje w naszym życiu, jak na przykład wcześniej wspomniana choroba.

Zrozum innych

Wracając do początku wpisu. Nie wygłaszamy opinii o innych ludziach i ich sukcesach  oraz porażkach życiowych. Nie wiemy jakie były niezależne od nich przyczyny. Oczywiście po za pokorą musimy się obchodzić problemy, jednak to temat na kolejny wpis. Ludzie są bardzo różni i to co nam przychodzi z łatwością dla drugiego może nie być do przeskoczenia. Szanujcie się nawzajem i pomagajcie sobie. Możemy najwięcej pracując w grupie i uzupełniając się nawzajem.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *