Żyjemy w bardzo dziwnych czasach. Każdy oczekuje naszej uwagi i próbuje zdobyć ją za wszelką cenę. Jesteśmy narażeni na oszustwa każdego dnia. Nie pozwólmy aby ktoś nami zawładnął i wmówił nam niedorzeczne rzeczy. Niestety dzięki Internetowi i algorytmom, bardzo łatwo jest nas zamknąć w bańce informacyjnej i na jej podstawie nami manipulować. 

Źródła informacji

Wielu z nas szuka informacji na różne tematy. Trafiamy w różne miejsca i do różnych dostawców informacji. Krzyczą oni do nas w bezpośredni sposób. Mamy wrażenie, że mówią do nas bezpośrednio i rozumieją naszą sytuację, rozczarowanie, ból czy myślą podobnie do nas. Właśnie w taki sposób buduje się pierwsze wrażenie. Antyszczepionkowcy przekonują nas, że nasze dziecko miało powikłania od szczepionek, a tymczasem tak naprawdę wystąpiła wyłącznie korelacja czasowa ( wystąpienie kilku czynników niezależnie od siebie w tym samym czasie np. jemy lody i w tym samym czasie zostajemy potrąceni przez nieuważnego rowerzystę – ten sam czas, zupełnie niezależne zdarzenia, to że jemy lody nie spowodowało potrącenia) i nic po za tym. Osoba która szuka informacji, jest bardzo łatwa do zmanipulowania kiedy wchodzą w grę emocje. Właśnie wtedy należy zachować szczególną uwagę na krzykliwe nagłówki i chwytające za serca artykułu.

Pomocna dłoń

Wokół nas jest całe grono wspaniałych ludzi, którzy pomogą nam bez mrugnięcia okiem, jednak pojawią się również tacy co będą chcieli wykorzystać naszą potrzebę bycia wysłuchanym i zrozumianym. Jeżeli ktoś zaczyna nas namawiać na jakieś spotkania z zupełnie nam obcymi ludźmi, zacznij się zastanawiać kim są Ci ludzie. Powyższy schemat bardzo często wykorzystują niebezpieczne osoby powiązane z sektami czy przestępcami. Uważajmy na to, kto wyciąga do nas rękę i czego oczekuje w zamian. Jeżeli zauważymy coś niepokojącego, należy szybko sprawdzić w co się możemy wpakować.

Skutki

Bardzo często manipulują nami inni pokrzywdzeni ludzie. Co gorsze, robią to zupełnie nieświadomie. Osoby chorujące na raka szukają pomocy wszędzie i wiara w witaminę C czy inne substancje nam nie pomoże. Jednak w sieci znajdziemy bardzo dużo grup wierzących w to i udowadniających, że po terapii tymi środkami mają się lepiej. W 99% jest to nieprawda. Najgorsze jest to, że te osoby umrą, ale zanim do tego dojdzie, atakują zwykłych lekarzy i firmy produkujące prawdziwe leki, które by im pomogły. Takie osoby, nie dość, że robią dookoła dużo złego, to jeszcze wydają ogromne sumy pieniędzy na oszustów. Nie dajcie się wciągnąć w takie środowiska. Nic dobrego z tego nie wyjdzie.

Konsekwencje złego wyboru

Jak już pewnie sam zauważyłeś, kiedy damy się zmanipulować, nic dobrego nas nie czeka. W najlepszym razie, stracimy kilka złotych, w najgorszym możemy stracić nawet życie. Dlatego należy uważać na nieznanych ludzi z dobrymi radami, próbującymi nam coś sprzedać i mówić co mamy robić. Uważajcie na siebie i nie dajcie się w nic złego wciągnąć.

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *