Kolekcja „Najwybitniejsi Naukowcy” to jeden z najlepszych sposobów aby zainteresować, a być może nawet, zainspirować nasze dzieci do nauki i odkrywania nowych rzeczy. Być może te pozycje na tyle zapadną naszym dzieciom w pamięci, że dzięki nim, już dzisiaj po naszej planecie chodzi kolejny Arystoteles albo Maria Skłodowska Curie. 

Ciekawa Forma

Każda z części serii “Najwybitniejsi Naukowcy”, opowiada o innej wybitnej postaci i robi to w perfekcyjny sposób – a do tego, wydanie jest komiksowe. Egzemplarze otrzymane od wydawnictwa Egmont pokazałem dzieciom z rodziny. Każde z nich było zafascynowane kolorowymi obrazkami i historiami przedstawionymi w  ten sposób. Moja bratanica od razu zaczęła męczyć ojca, aby kupić kolejne wydania. Książeczki są tak intrygujące dla dzieci, że domagały się więcej informacji o swoich ulubionych bohaterach. 

Wiedza

Nie dość, że dzieciaki zostają wciągnięte po same “uszy”, to dodatkowo rozszerzają swoją wiedzę o wybitnych jednostkach naszego świata. Wydawnictwo opisuje takie postacie jak Arystoteles, Maria Skłodowska Curie, Pasteur, Darwin, Einstein, Ada Lovelace… Wszystkie informacje są prawdziwe, ponadto na końcu każdego wydania jest kalendarium odkryć przedstawionego bohatera. Dodatkowo otrzymujemy biogramy najważniejszych postaci występujących w komiksie, bo jak wiemy, w historii musi być kilka ciekawych wątków.

Dr. Rożek poleca

O jakości i wartości wydania również przemawia postać dr. Tomasza Rożka znanego propagatora wiedzy wśród dorosłych na kanale Nauka. To lubię oraz dzieci Nauka. To lubię Junior. W każdej książeczce znajdziecie posłowie Doktora. Myślę, że lepszej rekomendacji nie trzeba i koniecznie zajrzyjcie na kanały Tomasza Rożka.

Podsumowanie

Uważam, że warto pokazać dzieciom kolekcje “Najwybitniejsi Naukowcy”, ponieważ pobudza w nich chęć poznawania świata i naszych bohaterów. W ten sposób możemy pokazać dzieciom, że warto marzyć nie tylko o pelerynie super bohatera. Na koniec warto również wspomnieć, że autorem serii jest Jordi Bayarri – hiszpański scenarzysta i rysownik. Polecam serdecznie. 

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *