Bardzo często zastanawiamy się dlaczego nam się nie udaje w życiu. Dlaczego na świecie są osoby które odnoszą ogromne sukcesy? Często mamy wrażenie, że nam wszystko przychodzi z ogromnym wysiłkiem, a inni czego się nie dotkną zamieniają to w złoto. Czy jest to możliwe czy po prostu są sposoby na szybsze i większe sukcesy? Oczywiście, są techniki pozwalające na zwiększenie wydajności naszych wysiłków. Można powiedzieć, że są to pewnego rodzaju skróty, bądź jak sam autor pisze skrótesy – czyli techniki skracania, a nie pójścia na łatwiznę.

O czym jest książka?

Autor w swojej książce przedstawia kilkanaście osób odnoszących bardzo duże sukcesy. Są nimi między innymi Aleksander Wielki, Bill Gates czy też Benjamin Franklin. Przybliża nam ich drogę do sukcesu oraz wskazuje jakich technik użyli by go odnieść. I jak się okazuje każdy może je użyć we własnym życiu, maksymalizując wyniki z poniesionych wysiłków. W tej publikacji nie ma słowa, że coś się może udać samo. Musimy ciężko zapracować i jeżeli dodatkowo wykorzystamy chociażby sposób “Pływania” – to jest duża szansa, że trafimy na falę wznoszącą jakiegoś trendu. W skrócie chodzi o to, aby łapać się za różne rzeczy, mieć doświadczenie w kilku dziedzinach, być aktywnym w kilku branżach i obserwować co dzieje wokół Nas. W pewnym momencie mały trend zacznie zmieniać się w ogromną falę. Ale co z tego jak my będziemy za daleko i nie zdążymy jej złapać. W książce jest bardzo wiele bardzo dobrych porad jak skrócić drogę do sukcesu, ale jak wspomniałem i tu przyjdzie Ci się napracować. Bowiem aby móc sięgnąć po nagrodę należy zbudować pod to podwaliny. W książce znajdziecie również przykłady osób, które znalazły się w złym miejscu i zostały okrzyknięte najgorszymi w swojej dziedzinie. Ponieważ poszły na tak zwanego totalnego lenia, i dzięki koneksjom oraz przypadkowi – wspięły się na szczyt, lecz bardzo szybko z hukiem z niego spadły. Nie idź tą drogą!!

Dla kogo jest książka?

Po jej sięgnięcie zachęcam wszystkich tych, co chcą w życiu odnosić sukcesy te duże i te małe. To od Nas zależy czego oczekujemy od życia, o czym we wstępie mówi autor. Dla jednej osoby wychowanie dzieci na porządnych ludzi będzie sukcesem, a dla innej zarobienie miliarda dolarów. W obu przypadkach wyciągnięcie masę użytecznych porad. Tak naprawdę cel nie ma znaczenia, wyłącznie droga jaką podążamy może być dłuższa bądź krótsza. Jednak jeżeli myślisz, że w tej publikacji znajdziesz drogę, w której wszystko zrobi się samo – to srogo się rozczarujesz. Autor pokazuje jak wyciągnąć maksimum z naszego zaangażowania.

Ocena

Książka jest naprawdę dobra. Shane Snow opisuje w bardzo ciekawy sposób drogę do sukcesu wielu ludzi oraz wyciąga daleko idące wnioski. Ponadto daje nam na tacy mnóstwo rad, które zostały zaczerpnięte z poczynań największych tego świata. Autor nie ogranicza się wyłącznie do miliarderów oraz polityków. W opracowaniu przybliża sylwetki sportowców, muzyków i wielu innych. Sam autor na co dzień wykorzystuje te wszystkie techniki. Jest bowiem twórcą startupu The Hatch Institute. Z mojej strony pozostaje mi życzyć Wam dobrej i wartościowej lektury. Oczywiście jak zawsze zachęcam do komentarzy jeżeli już przeczytaliście tą publikację.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *