Każdy z Nas został ukształtowany przez otoczenie, rodziców, znajomych lub naszych bohaterów. Nasza psychika przez te wszystkie sytuacje jest bardzo różna, co za tym idzie –  każdy z Nas się różni. Nie ma dwóch mentalnie identycznych osób. Aby lepiej poznać siebie, musisz zajrzeć do głębi i sprawdzić o co Tobie w życiu chodzi, a nie innym.

Kołczing

Wiele osób kiedy zaczyna szukać swojej drogi wpada w sidła kołczów. Z ekranu słyszy, że wszystko jest w zasięgu jego ręki, że nie ma celów, których nie jesteśmy wstanie osiągnąć. A jedyną przeszkodą jesteśmy sami, bo zawsze znajdziemy sobie wymówkę. Jednak są to totalne bzdury. Jest wiele ograniczeń jak chociaż prawo, które mogą stanąć Ci na drodze i jak bardzo byś nie chciał osiągnąć swojego celu, będzie on zawsze poza zasięgiem. Ty wypruwasz sobie żyły aby … no właśnie co? Kołcz nie powie Ci kim masz się stać, on będzie wyłącznie powtarzał, że to Ty jesteś winny swojej porażce. Tak naprawdę poza depresją niczego nie osiągniesz bo jeszcze nie wiesz co chcesz robić.

Priorytety są różne

Kolejnym problemem są priorytety większości ludzi. W naszej kulturze skalę sukcesu pokazują pieniądze. Im większy masz majątek tym większy sukces odniosłeś. Jednak nie dla każdego pieniądze są istotne. To Ty musisz zastanowić się co Cię cieszy, może to być szczęśliwa rodzina, wyniki sportowe albo, umiejętność inwestycji. Opcji jest nieograniczona ilość, dlatego to czy będziesz szczęśliwy zależy wyłącznie od Ciebie. Musisz przestać poddawać się przyjętym opiniom  i robić to co daje Ci szczęście. Jeżeli nie zależy Ci na pieniądzach, zbuduj wyłącznie poduszkę bezpieczeństwa i oddawaj się swoim pasjom. Jeżeli czujesz, że jesteś kolejnym Elonem Muskiem, zacznij wdrażać swoje wizje do dnia codziennego. Pamiętaj tylko o tym, że to Ty musisz wiedzieć, a nie świat wokół Ciebie.

Kłamstwo XXI wieku

Coraz częściej słyszymy, że wszystko jest dla ludzi, że wszystko nam się należy a My powinniśmy odważyć się po to sięgnąć. Według mnie jest to największe kłamstwo populizmu. Nie możemy mieć wszystkiego, a przynajmniej nie wszyscy. Świat jest różnorodny, my jesteśmy różnorodni a przede wszystkim musisz sobie odpowiedzieć na pytanie czy jak Ja po to sięgnę, przy okazji nie skrzywdzę innych i czy przypadkiem nie zamknę sobie drzwi do tego co chcę osiągnąć. Pamiętajcie, że jak ktoś Wam mówi, że możesz wszystko powinno Wam się zapalić czerwone światełko w głowie. 

Wybór należy do Ciebie

Jeżeli już wiesz, że świat nie jest idealny i raczej nie jesteś wstanie osiągnąć wszystkiego co sobie wymyśliłeś, należy wybrać najbardziej interesujący Cię cel oraz taki, który możesz zrealizować. Zaoszczędzisz sobie w ten sposób masę pracy i rozczarowań. Nie spoglądaj za ramię i na opinię innych bo zawsze będziesz realizował cele innych a nie swoje. Pamiętaj, że zazwyczaj są one zupełnie odmienne. Za przykład niech posłuży Ci taka sytuacja – korporacje nie chcą aby ludzie zakładali własne biznesy, ponieważ potrzebują Cię za biurkiem i nie potrzebują kolejnej konkurencji, a Ty możesz czuć że biznes to właśnie to, a praca dla kogoś Cię męczy. Wybieraj własną drogę.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *