Funkcja menedżera jest odpowiedzialna i decydująca w przedsiębiorstwie. Od niego zależy mnóstwo spraw i finalny efekt jego decyzji. To w jaki sposób będzie zarządzał, odzwierciedlać będą wyniki finansowe, kadrowe i wizerunkowe firmy. Taka osoba ma mnóstwo na głowie, jednak czy to wszystko powinno powodować przytłoczenie i stres?

 

Okazuje się, że wcale tak być nie musi i istnieje sposób działania zwany “Zasadą 80/20”. Zobaczmy zatem – jak to wygląda w praktyce.

 

Bycie zajętym i zabieganym wcale nie oznacza że jest się efektywnym.

 

Panuje przekonanie i mit że trzeba pracować kilkanaście godziny dziennie, najlepiej bez snu. Jest to jednak powszechny mit, którym jesteśmy karmieni. Tak na prawdę trzeba mieć czas na sen, relaks, sport i spotkania ze znajomymi. Czasami najlepsze pomysły przychodzą do głowy gdy jedzie się rowerem lub pod prysznicem. 

 

Autor dowodzi że zasada Pareto jest jedną z najlepszych jakie można stosować w codziennej pracy menedżer. 

 

Lenistwo jest dobre

 

Największym odkryciem dla mnie w tej książce było wyjaśnienie zasady odpuszczania i zwykłego lenistwa. Co najważniejsze, przynosi to niezwykłe efekty u osób, które stosuję te reguły. Dzięki prokrastynacji możemy być efektywni poprzez podejmowanie niewielu trafnych decyzji.

 

Bądź jak snajper który oddał jeden celny strzał.

 

W książce jest opisanych 10 zasad. Warto poświęcić czas na przetestowanie każdej z nich. Dobrze jest testować i pracować nad ich wdrożeniem. Efekty mogą zaskoczyć.

 

Richard Koch wprowadza zaskakujące rady i pokazuje inny sposób działania i postrzegania codziennej pracy – w której liczy się wykonanie jej małym wysiłkiem.

 

Pracuj mądrze – nie ciężko!

 

Warto dobrze gospodarować swoim czasem i nie robić sztucznego zamieszania. Udawanie że się pracuje i jest się wszędzie na nic się zda. Liczy się efekt końcowy podjętego wysiłku.

 

Książka jest na swój sposób wyjątkowa i ukazuje inne podejście do pracy, niż to do którego jesteśmy powszechnie przekonywania. Powinien po nią sięgnąć każdy kto sprawuje funkcję menedżera i kto prowadzi firmę. Pomoże ona Wam zmienić sposób myślenia i funkcjonowania. Po lekturze tej pozycji na pewno inaczej spojrzycie na biznes i pracę.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *