Każdy z Nas czasami wpada na fantastyczny plan dotyczący kariery zawodowej, urlopu czy pasji. Jednak mało kto wciela go w życie. Zastanawialiście się kiedyś nad tym dlaczego tak się dzieje i dlaczego tak trudno jest zrealizować super pomysł?? W którym miejscu wszystko umiera i schodzi na odległy plan?? Zmień ten stan rzeczy już dzisiaj!!

Uciekające korzyści

Pierwszym bardzo ważnym problemem są korzyści płynące z realizacji pomysłu. Kiedy na niego wpadamy mamy wrażenie, że zmieni on nasze życie. Jednak po kilku tygodniach już nie pamiętamy co tak naprawdę miała dać jego realizacja, a przecież byliśmy tak nakręceni. Dlatego jeżeli mamy jakiś pomysł najszybciej jak możemy wypiszmy pozytywne i negatywne skutki realizacji pomysłu. Będziemy wiedzieć czy warto pchać się w realizację czy lepiej skreślić go z listy.

Etapy

Pod korzyściami wypisz główne kroki jakie musisz wykonać aby móc zrealizować swój pomysł. Musisz konkretnie wiedzieć ile potrzebujesz środków, jakie nowe umiejętności są niezbędne oraz przydatne oraz co lub kto pomoże. Jeżeli nie będziesz znał tych założeń, to nie będziesz umiał określić czasu wykonania planu. Przełoży się to nieuchronnie na porażkę i ponownie pomysł rozmyje się w czasie i zostanie zapomniany!! Nie pozwól aby kolejny ciekawy plan uciekł w niepamięć!

Perspektywa czasu

Aby jakiś pomysł zamienić na plan, musisz umiejscowić go w czasie. Jeżeli tego nie zrobisz, zajmiesz się innymi sprawami, a ten z pomysłu nigdy się nie przekształci w plan. Dlatego zastanów się, ile czasu chcesz przeznaczyć na jego realizację i kiedy nastąpi dzień ukończenia. Prosty przykład, planując wyjazd do Japonii musisz wiedzieć kiedy on nastąpi. Powiedzmy że za 24 miesiące. W tym czasie musisz uzbierać odpowiednie środki, nauczyć się panujących w Japonii zwyczajów oraz poznać prawo aby nie narobić sobie kłopotów. Dodatkowo warto byłoby nauczyć się podstawowych zwrotów oraz kilku przydatnych słów w języku japońskim. 

Realizacja

Jeżeli dotarłeś do tego etapu i nadal uważasz że jesteś gotów do realizacji swojego pomysłu, to jesteś na najlepszej drodze aby Ci się to udało. Pamiętaj jednak, żeby dotrzeć do jego końca, musisz postępować zgodnie z harmonogramem oraz na bieżąco go weryfikować i modyfikować. Pewne etapy uda Ci się szybciej zrealizować a inne zajmą więcej czasu niż założyłeś. Życie jest zmienne i Twoje podejście musi być kreatywne. Jeżeli pozwolisz aby jakaś nieprzewidziana sytuacja doprowadziła do porzucenia celu, oznacza to, że źle przeanalizować korzyści i etapy realizacji. 

Daj znać czy już masz pomysł i jaki?

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *