Książka Richarda jest zbiorem Jego przemyśleń zgromadzonych przez lata. Postanowił podzielić się swoją wiedzą i odpowiedzieć na dużą ilość pytań do Niego przesyłanych. A że wielokrotnie się powtarzały to zostały zebrane i opublikowane w książce “Like a Virgin. Czego nie nauczą Cię w szkole biznesu”.

O czym jest książka??

Publikacja jest zbiorem przemyśleń autora w zakresie budowania, prowadzenia oraz ekspansji działalności gospodarczej. Przy okazji podpowiada jak budować dobry team, aby każdy angażował się w pracę oraz dawał z siebie wszystko i nie podawał się podczas kryzysu. Dzieli się wiedzą jak prowadzić dobrą obsługę klienta, którą traktuję jako najlepszą wizytówkę firmy. W końcu zadowolony klient to lojalny klient. Trzeba przyznać że opinie autora są bardzo ciekawe i często zaskakujące. W bardzo odpowiedzialny sposób prowadzi swoją korporację, a celami nadrzędnymi jest dobra zabawa, wysoki standard, samopoczucie pracowników oraz troska o środowisko i kolejne pokolenia.

Dla kogo jest ta publikacja??

Książka przeznaczona jest dla osób nie tylko prowadzących własną działalność gospodarczą, lecz również dla osób, które myślą o jej założeniu. Richard przestrzega przed wieloma błędami, które często popełniają doświadczeni przedsiębiorcy oraz początkujący. Duży nacisk kładzie na zadowolenie załogi firmy oraz ich odpoczynek i szkolenia. Praca nie ma być przykrym obowiązkiem, lecz możliwością realizowania siebie oraz środkiem do osiągania celów.

Jeżeli jednak uważasz, że jedyną osobą czerpiącą z prowadzenia działalności gospodarczej jesteś wyłącznie Ty, to nie sięgaj po nią. Wasze punkty widzenia są tak oddalone od siebie, że nigdy nie zgodzisz się z autorem.

Wrażenia

Według mnie książka jest godna uwagi. Pozwala spojrzeć na świat biznesu i nie tylko oczami dużej osobowości jaką niewątpliwie jest Richard Branson. Jak dobrze wiecie jest to dość eksternistyczny człowiek. Nie ze wszystkimi jego radami się zgadzam, lecz większości pokazuje że można inaczej, być może lepiej ale to już zostawiam waszej ocenie. Cenię w tej publikacji nacisk na tworzenie dobrych miejsc pracy. Takich gdzie ludzie chcą pracować. Podoba mi się również troska Richarda o środowisko naturalne i próbę przekonania, iż firmy które dbają o naszą planetę mogą również zarabiać duże pieniądze.

Ocena

Publikację oceniam na 8/10. Największymi plusami jest szczerość autora i przedstawienia Jego poglądów na różne aspekty życia oraz biznesu. Nie ukrywa jak pracuje i dlaczego, oraz co nim kieruje. Na minus jest w sumie jeden aspekt. Bardzo często namawia do prowadzenia działalności gospodarczej nawet wtedy jak jest mała szansa na sukces. Popiera to argumentem nauki na błędach. Niestety w Polsce taki błąd możemy spłacać do końca życia ponieważ nasze prawo nakazuje spłatę zobowiązań. Nie możemy tak łatwo zacząć od nowa jak np. w USA.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *