Spora część ceny produktów oparta jest na wizerunku firmy i zbudowanej popularności. Za utrwaloną w świadomości ludzi markę musimy bardzo często zapłacić mnóstwo pieniędzy. Oczywiście w wielu przypadkach za silną marką stoi ogromna jakość – ale nie zawsze tak jest. Dlatego warto kupować i próbować produktów nieco mniej znanych firm. Testując takie wyroby można pozytywnie się zaskoczyć. 

Marki własne

Istnieje mnóstwo towarów, które są mało popularne wśród ludzi. Jeśli nie chodzisz do konkretnego marketu to pozostaną one dla Ciebie anonimowe. Obecnie takie sieci handlowe jak Lidl, Kaufland, Biedronka czy Netto – stawiają na silny rozwój marek własnych, które cechują się atrakcyjną ceną oraz wysoką jakością. Jeżeli chcemy robić zakupy i nie przepłacać za bardziej popularne towary, to warto zdecydować się na zakup tego typu produktów. Wachlarz asortymentu jest tak szeroki, że każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego.

Porównywarki cenowe

Ile razy zdarzyło ci się coś kupić, po czym za kilka dni niemiło przekonać się – że mogłeś to zdobyć taniej na innym portalu? Wszystko dzięki poświęceniu kilku minut poprzez dokonanie porównania cen. W tym celu możesz skorzystać z takich portali jak Ceneo lub Skąpiec. Nawet idąc do sklepu, dobrze jest mieć ze sobą telefon i na miejscu sprawdzić, jak różnią się od siebie podane tam ceny, z tymi jaki są w internecie. Cena w tym samym sklepie może znacząco się różnić od tej jaką firma podaje online. Warto być czujnym i uważnym ponieważ można znacząco przepłacić. 

Portale aukcyjne i ogłoszeniowe

Szukasz czegoś nowego w dobrej cenie lub bardzo taniego ale używanego? Najlepszym sposobem jest wejście na portale typu Allegro, OLX, eBay oraz Facebook marketplace. Możesz tam coś kupić a także sprzedać swoje towary. Jest to warty zwrócenia uwagi sposób na zakupy, ponieważ znajdziesz tam rzeczy, które już nie są dostępne u producentów, ponieważ produkcja została dawno wstrzymana. Ludzie jednak posiadają w domach mnóstwo rzeczy, których już nie używają i wolą się ich pozbyć a przy okazji zarobić parę złotych. Często można też kupić coś w większej ilości i to w bardzo atrakcyjnej cenie. Dobrze jest mieć na uwadze taką alternatywę w dokonywaniu zakupów. 

Aplikacje do sprzedaży i kupowania ubrań 

Szkoda jest Ci wydawać dużych sum pieniędzy na drogie ubrania, które często nie są nawet warte swojej ceny? Zacznij używać aplikacji w, których ludzie sprzedają swoje ubrania. Skorzystaj z takich apek jak Vinted lub LESS_ – gdzie kupisz używane rzeczy w przystępnej cenie. Jeśli obawiasz się robić w ten sposób zakupy to udaj się do popularnych obecnie second-handów. Często odnajdziesz tam rzeczy, które wyglądają jak nowe. Dużo się mówi o marnowaniu i wyrzucaniu ubrań – dlatego jest to również ekologiczne podejście do życia. Modelka Anja Rubik przyznaje że sama kupuje używane ubrania w second-handach – ponieważ tak jest eko. 

Próbuj nowych nieznanych marek oraz alternatywnych sposobów na zakupy.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *