Midas był postacią, która została przedstawiona w jednej z opowieści jak osoba zmieniająca wszystko czego się dotknie w złoto. Nie będę przytaczał tutaj całej jego historii, dlatego odsyłam Was do źródeł historycznych – mitów, legend i anegdot na jego temat. Tutaj chodzi jedynie o zrozumienie alegorii związanej z Midasem. Zastanów się nad tym – jak wykonujesz w swoim życiu zadania i jaki osiągasz efekt. Czy są one wykonane na pół gwizdka a efekt jest mizerny, a może efekt finalny Twojej pracy jest znakomity i faktycznie staje się wręcz złotem?

Odpowiednie nastawienie i pewności siebie

Przystępując do wykonywania pracy bez wiary w powodzenia zadania, skazujesz siebie na porażkę już na starcie. Tak jak w sporcie, muzyce czy biznesie – wygrana zależy od mentalnego nastawienia. Spójrz na postacie tak wielkie jak Mike Tyson, Adam, Małysz, Robert Kubica, Dr. Dre, Les Brown oraz Tony Robbins. Nikt z nich nie otrzymał niczego w prezencie – wszystko czego dokonali zawdzięczają własnej ciężkiej pracy, współpracownikom i przyjaciołom, którzy w nich uwierzyli oraz determinacji i wierze we własne możliwości oraz powodzenie w działaniu. Mike Tyson gdy wchodził do ringu – wspomina że patrzył w oczy przeciwnika i gdy widział w jego oczach strach – już wygrywał walkę zanim się ona rozpoczęła. Wiele to mówi o nastawieniu i wierze we własne możliwości. 

Ogromne pragnienie

W momencie gdy ustalasz cel – pragniesz jego osiągnięcia czy tak po prostu mówisz – że gdyby się udało to byłoby fajnie? A może bierzesz pełną odpowiedzialność i działasz na 110% swoich możliwości i poświęcasz się pracy bez końca? Pracując ciężej niż inni i intensywniej – zdobędziesz moc i posiadanie “dotyku Midasa”. Każda chwila spędzona na działaniu sprawi, że będziesz miał więcej szczęścia i zaczniesz zmieniać stopniowo każdy projekt  w złoto. Tu nie ma przypadku – oczywiście możesz stać z boku i przyglądać się jak inni sięgają po upragnione trofea. Lecz zwlekanie i czerpanie wyłącznie przyjemności z życia, nie sprawi że zdobędziesz bogactwo i sukces, którego pragniesz. Tworzenie, testowanie, sprawdzanie i wszystko co jest związane z działaniem, przybliża Cię do zdobycia celu. Jeśli jedna rzecz nie zadziała, spróbuj coś zmienić i brnij dalej – nie można się poddawać po jednej lub dwóch porażkach. Osoby które dzisiaj znasz jako zamożne w przeszłości borykały się z ogromnymi trudnościami i często mieli gorzej niż Ty. Jednak oni nie spuszczali wzroku z celu i zabierali się do pracy po raz kolejny. Pomyśl o tym!

Sukces napędza sukces

Jeśli wytworzysz w swojej głowie odpowiednie nastawienie i odniesiesz jedno zwycięstwo, to zdobędziesz samoczynnie przekonanie, że z kolejnym nie powinno być problemu. Twoje osiągnięcia będą się mnożyć i będziesz posiadał coraz więcej wiary w siebie i własne możliwości. Tak jak Midas będziesz zmieniał to czego dotkniesz w złoto.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *