Za oknem coraz zimniej, częściej pada słońce zachodzi coraz szybciej. Taka aura nie sprzyja zaangażowaniu. Zaczynamy odczuwać tak zwaną jesienną chandrę. Nic się nam nie chce. Najchętniej położylibyśmy się w łóżku i obudzili wiosną. Należy z tym walczyć!!! Oto kilka czynności jakie można zrobić – aby zapomnieć o jesiennym nastroju.

Film

Dobre kino jesienią jest dobrym pomysłem aby na chwilę znaleźć się w innym świecie i oderwać od własnego życia. Możemy dać się pochłonąć w zaciszu domowym lub kinie, w samotności lub z osobami towarzyszącymi. O tej porze roku wybierajmy filmy akcji, przygodowe – bądź thrillery. Są to najlepsze gatunki na chandrę.

Książka

Jesień również sprzyja czytaniu książek. Nie ma to jak owinąć się ciepłym kocem, lampka dobrego wina i ciekawa lektura. Polecam czytanie tradycyjnych książek – czyli  takich drukowanych :), audiobooki i e-booki są alternatywą. Jednak ja uważam, że nie ma nic lepszego jak papier i emocje – jakie można przeżyć z książką zimnymi wieczorami. Thriller wieczorną porą sprawdź czy to nie dla Ciebie?!

Spotkania z przyjaciółmi

Masz dosyć samotności i chcesz aby coś się zaczęło dziać?? Zaproś grupę najlepszych przyjaciół na imprezę domową. Przygotuj smaczne przekąski, przyjemną muzykę oraz smaczny alkohol. Wykorzystaj ten czas aby pozytywnie się nakręcić, pośmiać, potańczyć oraz oddać rozmowie. Kolejnego dnia wstaniesz z fajnymi wspomnieniami i chęcią na robienie czegoś ciekawego.

Dobra kuchnia

Każdy z Nas lubi zjeść coś dobrego. Podczas konsumowania czegoś smacznego zapominamy o otaczającym nas świecie. Zalecam aby samemu coś zrobić. Daje to masę satysfakcji, a jeżeli podzielisz się z kimś ważnym dla Ciebie i tej osobie będzie smakowało, to sukces smakuje dwa razy lepiej. Ponadto dobry posiłek w zaciszu domowym może być przyczynkiem do innych ciekawych i miłych doznań.

Muzyka 

Ostatnia propozycja w jaką warto się zanurzyć, jest muzyka. Każdy z Nas ma ulubione gatunki oraz ulubionych wykonawców. Włącz ulubioną płytę, bądź zestawienie piosenek i daj się pochłonąć. Sprawdź czy w okolicy nie ma ciekawego koncertu i wyciągnij znajomych ze sobą, zabaw się i nie pozwól – aby pogoda była przyczynkiem aby tego nie robić.

A jakie Ty masz sposoby na jesienną chandrę??

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *