Każdy ma do dyspozycji taką samą ilość czasu, doba posiada dwadzieścia cztery godziny. W tym czasie można zrobić bardzo wiele lub poświęcić go na bezproduktywne lenistwo. W ciągu jednego dnia wydarzyć się może mnóstwo rzeczy, nadarzające się okazje wykorzystamy albo je przegapimy. Jedni odnoszą ogromne sukcesy, a inni pozostają ciągle w tym samym miejscu. Jak to się dzieje że mając taką samą ilość godzin do wykorzystania, wyniki są tak diametralnie różne?

Priorytety

Najważniejsza jest odpowiedź na pytanie czego chcesz dokonać, i w jaki sposób masz zamiar do tego dojść? Jeśli masz wielkie pragnienie i marzysz o wielkich osiągnięciach, to będziesz chciał wykorzystać każdą minutę swojego życia by to zdobyć. Mając w myślach wielki cel, nie będzie dla Ciebie problemem wstać o piątej rano i przez 30 minut czytać książkę. Będziesz głodny wiedzy która pomoże ci w przyszłości. Dzięki temu zdobędziesz nowe informacje potrzebne do Twojego rozwoju. Rano gdy Twój umysł jest wypoczęty i pracuje na najwyższych obrotach, możesz chłonąć wiedzę lepiej niż wieczorem. Gdy głowa jest zmęczona pracą i nadmiarem informacji które trzeba było przyswoić w ciągu dnia. W godzinach porannych możesz także wpaść na genialny pomysł, o którym będziesz myślał przez cały dzień. Będziesz mógł na świeżo go przeanalizować i przedyskutować z osobami których opinia ma dla Ciebie znaczenie.

Patrzenie poza horyzont

Jeżeli chcesz dokonać spektakularnych rzeczy, to będziesz musiał poświęcać swój czas w większości na pracę nad swoimi marzeniami. Nie będzie to przyjemny spacer po parku w piękną słoneczną pogodę. Wręcz przeciwnie, musisz nastawić się że będziesz doświadczał burzliwych momentów w drodze do swojego upragnionego celu. Musisz poświęcać większą ilość czasu niż dotychczas na jego realizację. Jeśli poprzez aktualne działania tego nie zdobyłeś, to znaczy że za mało się starasz lub źle wykorzystujesz swój czas. Jak powiedział Albert Einstein “Szaleństwem jest robić wciąż to samo i oczekiwać różnych rezultatów”. Możesz robić coś w niewłaściwy sposób lub za mało czasu poświęcać na realizację swoich życiowych planów.

Poświęcenie

Co jesteś w stanie poświęcić by w przyszłości prowadzić upragniony styl życia. Czy jesteś gotowy by zrezygnować z przyjemności i natychmiastowej gratyfikacji? Być może będziesz musiał odpuścić sobie przez jakiś czas wakacje, oglądanie seriali lub sobotnie imprezy w klubach? Czy stać Cię na poświęcenie tego na rzecz zdobycia niewyobrażalnych korzyści w przyszłości? Ważne byś zdał sobie sprawę z tego, co tak naprawdę liczy się dla Ciebie najbardziej? Jeżeli uświadomisz sobie do czego może doprowadzić cierpliwość i wytrwałość, to będziesz w stanie wytrzymać tymczasowe trudności i niewygody.

Szczerość z samym sobą

Najważniejsze byś żył w zgodzie z samym sobą, i nie dokonywał niczego wbrew własnym wartościom. Wewnętrzna spójność jest kluczem do długofalowego i trwałego sukcesu. Tylko od Ciebie zależy w jaki sposób wykorzystujesz dostępny czas. Sam planujesz i dysponujesz każdą minutą którą masz w ciągu dnia. Możesz poświęcić swój czas na tworzenie wartości i swojego dziedzictwa lub na bezproduktywność. Jeżeli jesteś w stanie zaakceptować fakt że odpowiadasz za swoje działania w 100%, to będziesz mógł zmienić wszystko co dzieje się w Twoim życiu.

Decyzje

Podejmowane przez Ciebie decyzje będą miały ogromny wpływa na Twoją przyszłość. To na co zdecydujesz się dzisiaj, będzie miało swój skutek w niedalekiej przyszłości. Jeśli konsekwentnie będziesz wykorzystywał swój czas w odpowiedni sposób, zaowocuje to efektami wprost proporcjonalnymi do włożonego wysiłku. Nic nie stanie na przeszkodzie ku temu by zdobywać to, czego w głębi serca naprawdę pragniesz. Być może na efekty będzie trzeba trochę poczekać, ale z pewnością będzie warto. Sukces smakuje lepiej gdy cierpliwie się na niego pracuje i jeśli wymaga trudu. Wszystko co przychodzi łatwo nie jest wystarczająco doceniane. Jeśli coś otrzymujemy za darmo lub jest łatwe do zdobycia, to nie zawsze jest odpowiednio szanowane.

Wizja

W momencie gdy posiadasz ogromną wizję i patrzysz poza horyzont czasowy, doznajesz przypływu adrenaliny. Twoje starania stają się jeszcze większe. Przede wszystkim dlatego, że wiesz iż będzie warto. Rozumiesz o co toczy się gra i że będziesz w stanie poświęcić na realizację marzeń większą ilość czasu. Co z tego że zajmie to na przykład dziesięć lat? Przecież i tak ten czas upłynie. To czy włożysz wysiłek w realizację celów nie ma znaczenia dla upływającego czasu, on i tak przemija swoim tempem. Nie da się go zatrzymać. Czas może grać na naszą korzyść lub na szkodę. To od nas zależy jak będziemy chcieli go wykorzystać. Jeśli mądrze do tego podejdziemy, to będziemy gotowi na zdobycie upragnionego stylu życia.

Satysfakcja z osiągnięć

Jeśli uda nam się dokonać wielu wspaniałych rzeczy w życiu, to będziemy mogli z radością pokazać w jaki sposób można realizować swoje przedsięwzięcia. Będziemy mogli poczuć dumę i satysfakcję. Tego rodzaju uczucia są cenniejsze niż pieniądze, które pojawią się czasem jako efekt uboczny naszych dokonań. Ważne aby w harmonii z otoczeniem, i w zgodzie z samym sobą prowadzić takie życie, które nam odpowiada. Dodatkowo cenne jest gdy pomagamy dzięki naszym działaniom innym ludziom. Wówczas świat staje się lepszym miejscem do życia.

 

Wykorzystajcie dany Wam czas jak najlepiej, by niczego później nie żałować. Życie jest jedno i teraz jest najwłaściwszy moment by realizować marzenia.

 

 

 

2 Comments
 1. Mega motywujący wpis i to nie cukier z mojej strony.
  Człowiek marnotrawstwi
  Tak wiele a sukces jest w zasięgu ręki

  1. Czas jest bezcenny i nie da się go odzyskać lub kupić.
   Każdy ma do dyspozycji taką samą jego ilość.
   Wszystko zależy od tego, na co go przeznaczamy.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *