Dla wielu osób aktualna sytuacja związana z koronawirusem jest bardzo trudna. Zamknięte są miejsca pracy i spora część gospodarki. Mimo apelu przedsiębiorców, rządzący upierają się przy swoich przekonaniach i nie wyciągają do nich pomocnej ręki. Część firm jest w stanie przetrwać krótki okres bez aktywności, jednak większość musi działać w sposób ciągły aby nie upaść. Osoby zatrudnione w przedsiębiorstwach są zmuszone do odejścia z pracy lub pracują zdalnie. Istotny zatem staje się fakt, że wiele osób posiada nadwyżki wolnego czasu – który wcześniej był w deficycie. W obecnej sytuacji można załamać ręce lub wykorzystać ją jak najlepiej. Jedną z najlepszych decyzji będzie inwestycja czasu i wysiłku w zdobycie nowych kompetencji. Być może za jakiś czas wysiłek włożony w edukację zaprocentuje. Przyjrzyjmy się zatem co można zrobić podczas aktualnej sytuacji i co możemy zrobić z wolnym czasem. 

Nauka języka obcego

W celu opanowania języka obcego musimy poświęcić na jego naukę wiele godzin. Nie wystarczy raz w tygodniu usiąść na 15 minut i przyswoić kilka słówek. Nauka trwa przez całe życie. Jeśli nie obcujemy z innym językiem niż ojczysty od małego, to bardzo trudno będzie nam zdobyć jego biegłość. Ucząc się należy praktycznie każdego dnia mieć z nim kontakt. Silna ekspozycja na język obcy jest kluczowa. Warto dużo słuchać, czytać i pisać. Obecnie mamy do dyspozycji mnóstwo magazynów np. Business English, nagrań wideo na YouTube i blogów – dzięki którym jesteśmy w stanie szybko zdobyć solidne podstawy i coraz bardziej doskonalić swoje umiejętności językowe. Różnorodność form nauki i źródeł z jakich korzystamy jest bardzo pomocna. Kolejnym istotnym elementem jest rozmowa z innymi osobami w języku którego chcemy się nauczyć. Można aktualnie na przykład skorzystać z kursów online. Podczas rozmowy z obcokrajowcami jesteśmy w stanie się osłuchać i nabyć umiejętności rozumienia innych osób – a zwłaszcza native speakerów. Taka inwestycja jak nauka języka obcego z pewnością zaprocentuje z czasem.

Kursy online

Z pewnością każdy chciał kiedyś posiąść nowe kompetencje, ale zawsze brakowało na to czasu i chęci. W związku z zaistniałą sytuację prym wiodą kursy internetowe na wielu platformach. Aktualnie można nauczyć się praktycznie wszystkiego w formie online. Mogą to być kompetencje miękkie, analityczne czy zdobycie takich umiejętności jak gotowanie czy majsterkowanie. Wszystko zależy od Twojej kreatywności i potrzeby nauki danego zagadnienia. Być może straciłeś pracę, chcesz ją zmienić, prowadzisz biznes lub przymierzasz się do jego założenia? Wszystko jest teraz w Twoich rękach i możesz zdobyć wiedzę, która za moment zaprocentuje, będziesz wówczas zadowolony z siebie że przeznaczyłeś ten czas w produktywne działanie. Nie jest łatwo zaczynać wszystkiego od nowa i radzić sobie z sytuacjami kryzysowymi. Jednak mając świadomość, że z każdej trudnej sytuacji jest wyjście, można zacząć działać i zmienić swoje położenie na korzystniejsze w najbliższej przyszłości.

Sport

Jeśli jesteś na bakier ze sportem to warto abyś teraz rozpoczął z nim przygodę. Zamiast zamartwiać się i spędzać wiele godzin przy komputerze, wyjdź z domu i poruszaj się. Dzięki temu dotlenisz głowę i organizm. Podczas treningu Twój umysł będzie znacznie lepiej pracował ponieważ będzie odprężony. Istnieje szansa że właśnie w ruchu wpadniesz na genialny pomysł który wdrożysz w życie. Po treningu będzie szczęśliwszy i bardziej odprężony. Twoje ciało za to podziękuje. Masz do dyspozycji dziesiątki dyscyplin sportowych i z pewnością któraś przypadnie ci do gustu i złapiesz bakcyla. Warto regularnie uprawiać sport – będzie to z korzyścią dla zdrowia i głowy.

Jest wiele sposobów na wykorzystanie obecnej sytuacji w produktywny i korzystny dla nas sposób. Podzielcie się komentarzach jak radzicie sobie w tych trudnych chwilach. Być może dzięki temu inni skorzystają i podziękują Wam. 

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.