Szukasz szybkiego i sprawdzonego sposobu na opanowanie umiejętności multitaskingu?? Myślisz sobie, ile czasu zaoszczędzisz robiąc 10 rzeczy od razu? Ile czasu zyskasz do innych fascynujących zajęć?? Jak szef Was doceni – liczysz już kasę z podwyżki? Już za chwilę powiem Ci całą prawdę o wielozadaniowości bez ściem i bulshitu!!

Multitasking 

Możecie przeczytać w sieci mnóstwo informacji jak wielozadaniowość zmieniła ich życie. Jakie Ich kariery się rozwinęły? Muszę Ci powiedzieć, że jest to jeden wielki szwindel. Jeżeli uważasz inaczej, proponuję krótki test. Czytając dalej ten tekst, spróbuj napisać wiadomość do znajomego oraz włącz jakiś film. Dam Ci teraz kilka sekund aż ogarniesz. 

JUŻ??

Myślę, że ani wiadomość nie została napisana bez błędów, ani nie pamiętasz sceny z filmu, a tym bardziej tego co czytasz. Jeżeli się mylę, to odsyłam Cię do opisu badań przeprowadzonych na University Of London. Nie dość, że Twoja wydajność spada, to dodatkowo zostało udowodniono, że możesz w ten sposób doprowadzić do uszkodzenia swojego mózgu. 

Wydajna Praca!

To jak już jesteśmy po etapie testu empirycznego, i zasięgnąłeś opinii badaczy, to teraz przejdźmy do tematu po który tu zajrzałeś. JAK PRACOWAĆ WYDAJNIE? Jeżeli myślisz o szybkiej i wartościowej pracy, musisz nauczyć się najpierw pracować w całkowitym skupieniu. Nie może Cię nic rozpraszać. Na początku jest to bardzo trudne aby nasze myśli nie błądziły po innych obszarach naszego życia. Jednak im dłużej będziesz nad tym pracował tym dłużej będziesz w stanie pracować w pełnym skupieniu. Jest to bardzo trudna sztuka, tym bardziej że żyjemy w świecie, który w czasie rzeczywistym daje nam setki jak nie tysiące bodźców w każdej sekundzie.

Przeszkody

Nasza praca jest bardzo często powierzchowna. Ciągle atakują nas bodźce w postaci powiadomień w smartphonie, połączenia, poczta, współpracownicy. Aby móc być w pełnym skupieniu, musisz wyeliminować te wszystkie rozpraszające czynniki. Wycisz telefon, wyłącz klienta poczty, a najlepiej wyloguj się z sieci Internet, zamknij drzwi i  w pełnym skupieniu poświęć maksymalny czas jaki potrafisz na zadanie po zadaniu. Rób je pojedynczo od początku do końca. Każde oderwanie i powrót  do niego ponownie spowoduje rozproszenie, i będziesz musiał znowu wejść w skupienie oraz ponownie przeanalizować zadanie. 

Korzyści

Dzięki takiej pracy będziesz mógł pracować wydajnie i szybko. Raz rozpoczęte zadanie jest przez Ciebie zrealizowane. Nie musisz do Niego wracać i poprawiać błędów. Oczywiście jest to bardzo trudne, ale z czasem osiągniesz maksymalne skupienie na długi okres czasu. Mistrzowie potrafią pracować w głębokim skupieniu przez kilka godzin. Jeżeli nauczysz się osiągać czas jednej godziny, osiągniesz fenomenalne wyniki. 

Jeżeli masz już doświadczenie w tym obszarze, podziel się z Nami czy wróciłbyś do multitaskingu??  

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *