Czy zastanawiałeś się kiedyś jakie znaczenie mają Twoja fryzura i zarost? Włosy i broda to niezwykłe elementy wizerunku człowieka. Każdy posiada innego rodzaju fryzurę, która może wiele mówić o jego posiadaczu. Swoim stylem może wyrażać poglądy, zainteresowania, chęć wyróżnienia się, czy też przynależności do danej grupy społecznej. Włosy są bardzo intymnym elementem człowieka i nie każdy może ich dotykać. Zatem w zakładzie fryzjerskim oddajemy się w ręce barbera i obdarzamy go ogromnym zaufaniem. Powierzamy mu swój wygląd i jego intymne atrybuty. Wychodząc z zakładu chcemy czuć się lepiej i wyglądać jak osoba zadbana, z wypielęgnowaną brodą i włosami. W dzisiejszych czasach coraz więcej mężczyzn jest świadoma swojego wizerunku i pragnie o niego zadbać. Mnogość barber shopów i kosmetyków dla facetów jest ogromna. Warto zwrócić uwagę na dostępne na rynku usługi, które pozwolą lepiej wyglądać na co dzień i czuć się komfortowo.

Dlatego dzisiaj chcielibyśmy Wam zaprezentować i zarekomendować książkę autorstwa Adam Szulca pod tytułem “Fryzjer męski”. Publikacja ukazała się w zeszłym roku i wzbudziła ogromne zainteresowanie nie tylko wśród osób zajmujących się barberingiem, lecz także wśród świadomych swojego wyglądu mężczyzn.

O czym jest książka?

W książce znajdziecie szereg informacji dotyczących fryzjerstwa męskiego, począwszy od momentu jego pojawienia się na świecie, aż po czasy współczesne. Autor szczegółowo opisuje narodziny tego wyjątkowego rzemiosła i precyzyjnie wyjaśnia w jaki sposób ewoluował jego rozwój. Wyjaśnia także genezę takich słów jak barber, cyrulik czy też balwierz. Dokładnie przedstawia rodzaje fryzur jakie były noszone na głowach mężczyzn przez wieki. Informuje o genezie powstawania określonego uczesania i brody. Czasem miało to uzasadnienie ideologiczne, a niekiedy czysto praktyczne. Wszystko było uzależnione od okoliczności, ideologii, epoki historycznej oraz nastrojów politycznych w danym kraju. Na wybór fryzury i brody wpływało w każdym razie wiele czynników. W książce znajdziecie wyjaśnienie i opisanie symboli używanych przez fryzjerów męskich w swoich barber shopach. Każdy z nich ma szczególne znaczenie i uzupełnia wystrój salonów fryzjerskich dla mężczyzn. Włosy przeważnie były symbolem zmian jakie zachodziły na świecie, popkulturze i życiu codziennym ludzi. Ludzie pragnęli wyrażać swoje poglądy, ideologie lub niezadowolenie ze stanu polityki i gospodarki. Jak widać wizerunek faceta w postaci konkretnej fryzury lub brody wiele mówił o jego posiadaczu.

Dla kogo jest ta publikacja?

Książka jest zarówno dla osób zajmujących się zawodowo barberingiem, jak i dla mężczyzn którzy zwracają szczególną uwagę na swój wygląd. Każdy kto chce zdobyć wiedzę dotyczącą rodzaju fryzur, zarostu, brody, kosmetyków i sposobów pielęgnacji swoich atrybutów, powinien sięgnąć po tę pozycję. Dzięki tej publikacji można zdobyć informacje na temat fryzury która będzie nam najlepiej pasowała. Można również dowiedzieć się, w jaki sposób powinny być wykonywane zabiegi w barber shopie, oraz jak prawidłowo dbać o skórę głowy i twarzy. Wielu mężczyzn żyje z błędnymi przekonaniami co do golenia zarostu i dlatego warto skorzystać z ogromnej ilości wiedzy jaka zawarta jest w tej książce.

Czy warto przeczytać?

Dla świadomego faceta który chce zadbać o swój wygląd i wizerunek, jest to pozycja obowiązkowa w domowej biblioteczce. Warto tę książkę po prostu posiadać i często do niej zaglądać. Można nawet przedyskutować jej zawartość ze swoim fryzjerem, który będzie mógł doradzić i podpowiedzieć kilka rzeczy co do naszej fryzury i zarostu. Każda głowa i twarz posiada inny kształt, dlatego nie każda fryzura i broda będą do nas pasować. Dobrze jest podyskutować i poradzić się doświadczonego barbera, który udzieli nam fachowej i pomocnej informacji. Bardzo ważne jest również dostosowanie swojej fryzury do wykonywanego zawodu, rodzaju włosów i komfortu jej noszenia na co dzień. Warto czasem posłuchać rady specjalisty, niż na siłę trzymać się swoich poglądów dotyczących własnego wizerunku. Doświadczony barber posiada wieloletnią praktykę i będzie w stanie nam co nieco podpowiedzieć i doradzić. W książce znajdziemy mnóstwo szczegółowych informacji dotyczących najpopularniejszych fryzur i zarostu, więc śmiało można się do tej wiedzy odwoływać.

Wrażenia

Książkę czyta się bardzo przyjemnie i z ogromnym zainteresowaniem. Każda kolejna ciekawostka wciąga do dalszej lektury i trudno oderwać się po rozpoczęciu przygody z tym wydawnictwem. Jest to wyjątkowa pozycja, ponieważ po raz pierwszy w Polsce  ktoś podjął się tak szczegółowej analizy zawodu jakim jest fryzjer męski. Znajdziecie tutaj mnóstwo dat, szczegółowych opisów, genezę nazw fryzur, narzędzi barberskich, symboli i wszelkie potrzebne informacje aby uzyskać obraz barber i barber shopów na świecie. Adam Szulc wykonał tytaniczną i wyjątkową pracę, dzięki czemu możemy zgłębić tajniki zawodu i rzemiosła jakim jest fryzjerstwo męskie. Na półce współczesnego mężczyzny będzie to z pewnością wyjątkowa pozycja.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *