Największym wrogiem braku osiągnięć jest pozostanie biernym i nie podejmowanie żadnego działania. Im dłużej zwleka się z wykonaniem pierwszego kroku, tym większa narasta blokada do podjęcia aktywności. Osoby cieszące się uznaniem i które uzyskują spektakularne wyniki, są w ciągłym ruchu. Są nieustannie aktywne i wykonują szereg działań, które przybliżają je do upragnionego celu. Bardzo często robią rzeczy które wcale nie są dla nich przyjemne, wręcz się do nich zmuszają. Jednak mają świadomość że są to właściwe czynności które trzeba zrobić, bez względu na to czy są trudne i niewygodne. Nie dla każdego sport jest lubianą aktywnością. Lecz osoby odnoszące sukcesy wiedzą że jest to jeden z elementów dzięki któremu osiągają swoje cele. Sport uczy dyscypliny, hartuje ciało oraz utrzymuje w dobrej kondycji umysł by sprawnie pracował. Dzięki ruchowi nasze ciało pozostaje wysportowane, a umysł wydziela endorfiny, czyli hormony szczęścia.

Odpowiedzialność za swoje życie

Nikt nie jest w stanie wykonać za nas naszej pracy. To do czego chcemy w życiu dojść musimy osiągnąć sami. Nie możesz wynająć kogoś kto pójdzie za Ciebie na rozmowę o pracę, randkę lub siłownie. Nikt za Ciebie nie napisze książki i nie otworzy firmy o której zawsze marzyłeś. Musisz wziąć odpowiedzialność i wyruszyć w drogę. Gdy wiesz co chcesz osiągnąć i dokąd zmierzasz, wszechświat zaczyna Tobie sprzyjać. Wszystko zaczyna układać się po Twojej myśli. Oczywiście nie możesz przewidzieć pewnych trudnych sytuacji. Jednak mają one niewielki znaczenie w porównaniu z tym jakie ostatecznie rezultaty osiągniesz. Najważniejsza jest klarowna i sprecyzowana wizja tego czego chcesz. W połączeniu z działaniem staje się niezwykle potężną mocą, którą wykorzystasz nasz swoją korzyść. Nic nie bierze się wyłącznie z myślenia i leżenia. Pobożne życzenia to strata czasu. Ludzie oceniają Cię po tym co robisz, a nie za to co mówisz. Lepiej zabierz się do pracy, ponieważ czcze gadanie to zmarnowana energia i czas.   

Sprecyzowane cele to konkretne rezultaty

Krocząc w kierunku osobistego sukcesu, po drodze napotkamy wiele trudnych momentów. Jest to normalna kolej rzeczy i nie należy z tym walczyć. Powinniśmy to zaakceptować, a wręcz oczekiwać tego że problemy są częścią procesu. To w jaki sposób radzimy sobie  z kłopotami i trudnymi momentami, definiuje to jak bardzo zależy nam na życiowym sukcesie. Jeżeli nie popełniamy błędów to znaczy tylko, że zbyt mało działamy. Nie możemy posiłkować się wymówkami i unikać podejmowania czynności. Usprawiedliwianie siebie że nic nie robimy to droga donikąd, a raczej wprost do niepowodzeń. Wymówkoza to straszna i destrukcyjna choroba, która zatruwa wiele osób. Sami doprowadzamy do wycofywania się z walki o marzenia i lepszą przyszłość. Jak napisał John C. Maxwell “Wymówki są jak zjazdy z drogi do sukcesu”. Ponosząc porażki i napotykając problemy powinniśmy nabrać dystansu do naszych spraw. Warto czasem po prostu się oderwać od kłopotów i na moment złapać oddech. Dobrym rozwiązaniem będzie uprawianie wspomnianego już sportu lub wyjazd na kilka dni i przebywanie w innym otoczeniu. Po powrocie możemy spojrzeć na problemy z zupełnie innej perspektywy i rozwiązać je w dosłownie jednej chwili.

Strach jest wrogiem osiągnięć

Gdy natrafimy na trudny moment, powinniśmy jak najszybciej spojrzeć mu w oczy i spróbować go rozwiązać błyskawicznie. Działanie leczy lęk i zwątpienie. Jeżeli odwlekamy rozwiązanie problemu, to z każdą chwilą strach się powiększa. Jak wiadomo, nasz umysł potrafi z pozoru błahą sprawę rozdmuchać do ogromnych rozmiarów. Dlatego należy rozprawić się z problemami w trybie natychmiastowym lub gdy tylko nadarzy się okazja do tego. Łatwo powiedzieć lecz trudniej zrobić. Jednak przystępując do akcji nabieramy  pewności siebie i coraz mniej obawiamy się porażek i nieprzyjemnych sytuacji. Podczas działania nabieramy doświadczenia i odbieramy cenne lekcje, które będą przydatne w dalszym życiu. Uczymy się również wiele rzeczy o sobie samych. Poznajemy własne możliwości, słabości i ograniczenia. W kolejnych latach w zupełnie inny sposób radzimy sobie z codziennymi sytuacjami. Zmienia się nasze postrzeganie rzeczywistości. Aby zmienić swoje życie należy zacząć w inny sposób postrzegać świat i zmienić perspektywę. Z czasem te same rzeczy będziemy odbierać w zupełnie inny sposób. Zmieni się nasze podejście do sytuacji, które oznaczały kiedyś dla nas kompletną katastrofę.

Życiowe doświadczenia

W życiu wszystko jest neutralne, to my nadajemy znaczenia temu co nas spotyka. Sami tworzymy swoje przeznaczenie i kreujemy życie jakiego doświadczamy. Ważne jest to, by być bohaterem swojego życia i tworzyć własną historię. Każdy z nas powinien w nim grać główną rolę, a nie tylko przyglądać się jako jako statysta. Życie podsyła nam wiele możliwości, od nas tylko zależy czy je wykorzystamy. Ważne jest by usiąść za kierownicą swojego życia, zwolnić hamulec i wcisnąć pedał gazu. Czas upływa z niesamowitą prędkością, rok mija w mgnieniu oka i nie ma takiej siły która potrafiłaby zatrzymać upływający czas. Podejmując aktywność, owszem narażamy się na krytykę i porażki. Jednak dzięki temu możemy osiągnąć zamierzone cele i spełnić najskrytsze marzenia. Warto zakasać rękawy i zabrać się do mądrej oraz intensywnej pracy. 

Katalizator zmian

Tylko od nas zależy w jakim kierunku będzie rozwijać się nasze życie. Sami zapisujemy karty swojej historii. Każdy z nas jest niezwykłą indywidualnością i zbiorem talentów oraz wyjątkowych cech charakteru. Czasem wystarczy je tylko odkryć i pokazać światu na co nas stać. Często sami na nie natrafimy i będziemy potrafili je wykorzystać lub ktoś podłoży iskrę do naszej dalszej aktywności w konkretnej dziedzinie. Może się okazać że odnajdziemy nasze unikalne talenty i umiejętności. Wrodzone i naturalne cechy czasem są uśpione i tylko czekają by je pobudzić do działania.

Ocena własnej sytuacji życiowej

Zweryfikujmy to co dzieje się wokół nas i czego jesteśmy świadkiem. Zacznijmy wprowadzać zmiany w naszym życiu, ponieważ dzięki temu będziemy mogli dokonać rzeczy których nawet nie byliśmy w stanie sobie wyobrazić. Nie przejmujmy się negatywnymi komentarzami i złośliwymi uwagami. Jeżeli nie narażamy się na krytykę to znaczy że nie robimy nic nadzwyczajnego. Ludzie lubią pocieszać siebie nawzajem i usprawiedliwiać swoje niekorzystne położenie. Jeżeli nie mają tego na czym im zależy, to narzekają i wymyślają powody dla których tego nie zdobyli. Jeżeli wiesz że istnieje coś lepszego od tego co aktualnie posiadasz, to zmień swoją sytuację lub zaakceptuj obecną i przestań narzekać.  

 

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *