W kinach zagościł film “Dom Gucci” w reżyserii wybitnego Ridleya Scotta. Obraz stworzony został na podstawie historii przedstawionej w książce pt. “Dom Gucci. Potęga mody, szaleństwo pieniędzy, gorycz upadku” – autorstwa Sary Gay-Forden. Już sam plakat filmu przykuwa uwagę – nie tylko nazwą słynnej marki – ale i obsadą aktorską. Znajdują się na nim Al Pacino, Jared Leto, Lady Gaga, Jeremy Irons i Adam Driver. Apetyty wobec obrazu były rozbudzone długo przed premierą. Czy udało aktorom i twórcom spełnić pokładane w nich oczekiwania? Na to pytanie postaram się odpowiedzieć w tej recenzji.

Photo credit: Fabio Lovino © 2021 Metro-Goldwyn-Mayer Pictures Inc. All Rights Reserved.

Burzliwe losy słynnej rodziny

Film opowiada losy słynnej rodziny i domu modowego Gucci. Któż nie słyszał nazwy tej marki. Teraz mamy okazję dowiedzieć się więcej szczegółów dotyczących ich życia. Fabuła najnowszej produkcji Ridleya Scotta kręci się wokół kilku najważniejszych postaci z całego rodu Guccich, a są to: Patrizia Reggiani, Maurizio Gucci, Paolo Gucci, Aldo Gucci i Rodolfo Gucci. Wielkie nazwiska wiązały się z ogromną sławą i finansami. Pomiędzy tymi osobami dochodziło do rywalizacji o wpływy, władzę, majątek, sławę i prestiż. Mimo tragicznego finału jaki miał miejsce, warto prześledzić losy tego rodu. Od osiągnięcia wielkiego uznania na całym świecie, kontrowersji, upadku, aż do ponownego triumfu. Życie samo napisało gotowy scenariusz i pozwoliło nakręcić film. Jak wiernie zostały odwzorowane losy bohaterów w porównaniu do prawdziwych wydarzeń? O tym mogą zdecydować wyłącznie członkowie rodziny Gucci. Film opiera się o książkę, ale czy było tak w rzeczywistości. Bardzo trudno będzie to zweryfikować bez opinii osób będących świadkami wydarzeń sprzed lat. 

Photo credit: Courtesy of Metro Goldwyn Mayer Pictures Inc. © 2021 Metro-Goldwyn-Mayer Pictures Inc. All Rights Reserved.

Klimat Włoch

Trzeba przyznać, że reżyser w świetny sposób oddał w filmie klimat Włoch i temperament tamtejszych mieszkańców. Jako widzowie, mamy wrażenie bycia w tamtych miejscach i czasie w którym odgrywały się tamte wydarzenia. Duża zasługa jest także po stronie amerykańskich aktorów, którzy wiernie oddali charakter swoich postaci. W sieci można znaleźć wiele porównań pod względem choćby wizualnym. Warto to zrobić aby mieć świadomość jak ogromną pracę wykonali aktorzy na planie. Lady Gada wciela się perfekcyjnie w rolę Patrizii Reggiani, a Jared Leto dokonał spektakularnej metamorfozy dla roli Paolo Gucciego. Te elementy sprawiają, że jesteśmy pod wrażeniem wiernego oddania charakteru i klimatu ówczesnych czasów. Opowiedziana na ekranie historia fascynuje, a w połączeniu z detalami które wpływają na wrażenia wizualne, jesteśmy podekscytowani i zanurzamy się w włoski klimat i epokę rodziny Guccich.

Photo credit: Fabio Lovino © 2021 Metro-Goldwyn-Mayer Pictures Inc. All Rights Reserved.

Kontrowersje

Akcja w produkcji Scotta toczy się wokół ludzi oraz kontrowersji z jakimi byli związani. Sytuacje do jakich doszło to m.in. zdrady, przejęcia majątku, chęć posiadania władzy, oszustwa podatkowe, a nawet zlecenie morderstwa. Te sytuacje spowodowały również utrzymanie uwagi widza w kinie. Reżyser nie pozwolił na nudę i oczekiwanie na akcję. Bez przerwy przechodził od jednego wątku do drugiego i żonglował wydarzeniami z życia bohaterów. Wszystko to domykało w jedną całość kontrowersyjne i fascynujące losy członków rodziny Gucci oraz ich bliskich i współpracowników. Trudno o zmrużenie oka podczas seansu, ponieważ czujemy ekscytację i nieustanną chęć zgłębienia dalszej historii bohaterów na ekranie. 

Photo credit: Courtesy of Metro Goldwyn Mayer Pictures Inc © 2021 Metro-Goldwyn-Mayer Pictures Inc. All Rights Reserved.

Podsumowanie

Film “Dom Gucci” ogląda się z przyjemnością i pozwala na zagłębienie się w przeżycia bohaterów. Dzięki temu obrazowi otrzymujemy wgląd do świata wielkich pieniędzy, sławy i ekskluzywnej mody. Widzimy jakie emocje towarzyszą głównym bohaterom w trudnych i ekscytujących momentach ich życia. Poznajemy powody ich postępowania i czego pragną – choć często to inne osoby wywierają presję i wywołują określone działania bohaterów. Dla kinomaniaków będzie to wizualna i emocjonalna uczta – choć to za każdym razem jest indywidualna sprawa w zależności od preferencji. Polecam ten film głównie ze względu na świetną historię, obsadę i sposób przedstawienia losów tytułowej rodziny. Warto wybrać się do kina i zagłębić się w świecie sławnego domu mody. 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *