Wielu z Nas kieruje się przyzwyczajeniami. Idziemy w te same miejsca, wybieramy ten sam kierunek wakacyjny, sięgamy po ten sam napój. Dlaczego? Ponieważ doskonale je znamy i nie obawiamy się rozczarowania, a po za tym, już raz przełamaliśmy strach przed nowym i nie mamy ochoty powtarzać tego kroku. Czujemy się dobrze w tym co znamy. Czy jest to dla Nas najlepsze – nie wiemy, ponieważ nie próbujemy nowych opcji, które przed nami stoją otworem. Dzisiaj powiem Wam dlaczego warto czasem zejść z utartego szlaku i sprawdzić czy nie ma lepszych możliwości.

Walka ze strachem

Największą przeszkodą dla Nas jest strach przed nieznanym. Będąc nastolatkiem mieliśmy więcej odwagi i chęci na coś nowego – dlatego postanowiliśmy pojechać na wakacje do Chorwacji. Zostało to do dnia dzisiejszego. Jeździmy regularnie w to samo miejsce. Myślimy czasami o innym kierunku np. o Grecji – ale nigdy Nas tam nie było. Trzeba by polecieć samolotem, a nigdy tego nie robiliśmy, nie wiem czy będziemy zadowoleni, czy pogoda dopisze, i czy jedzenie będzie smaczne, a ceny przesadzone. Po kilku chwilach dzwonimy do pensjonatu w Chorwacji i rezerwujemy dogodny termin i zapominamy. W ten sposób zawsze będziesz robił to samo, tylko dlatego że boisz się czegoś nowego. Każdy z Nas boi się nieznanych rzeczy, ale nie jest to powód aby odpuszczać. Po kilku próbach strach będzie mniejszy – a Ty nauczysz się z nim żyć i zdobywać nowe doświadczenia.

Nowe doznania 

Przełamując paraliżujący strach masz szansę aby poznać wiele nowych intrygujących rzeczy. Zaczynając od nowych smaków, ciekawostek architektonicznych, krajobrazów, a być może kończąc na przyjaźniach czy miłościach. Wybierając setny raz to samo miejsce nic się nie wydarzy, znasz tam wszystkich, wszystko próbowałeś. Pomyśl jak dużo tracisz. Odbierasz sobie możliwość przeżycia czegoś nowego, wyjątkowego, wspaniałego. Jesteś gotów na takie poświęcenie żyjąc w zamkniętym szczelnie świecie?

Odkrycia

Przerwij wymyśloną barierę i zdobądź nowe wspomnienia, umiejętności i zacznij odkrywać nowe nieznane dla siebie miejsca i ludzi. Często wydaje nam się, że nie warto szukać czegoś nowego, nie jest to warte utraty energii. To co mamy jest wystarczające, lepiej nie będzie. Jaki jest cel aby coś odkryć. Jeżeli tak myślisz, spróbuj chociaż raz i sprawdź które z nas ma rację. Nie słuchaj innych, przeżyj coś sam, to na co masz ochotę, eksploruj wszystko co Cię interesuje i jest w Twoim zasięgu.

Nowe/Lepsze

Nikt Ci nie zagwarantuje że każda nowa rzecz będzie odkryciem na skalę lądowania na Marsie, lecz bardzo duża część z nich da Ci mega satysfakcję. Zaczniesz zauważać różnice i będziesz wiedział, co jest o wiele lepsze i dające maksymalną przyjemność. Pamiętaj że prawie wszystko jest dla Ciebie. Musisz tylko sprawdzić jak się czujesz w pewnych aspektach i sytuacjach, a wtedy każda myśl jest do sprawdzenia w świecie realnym. Więc w końcu wybierz inny kierunek urlopu i zobacz, czy aby się nie mylisz i jednak Grecja jest tak samo ciekawa albo jeszcze lepsza. 

Daj znać w komentarzu dlaczego jeszcze warto zejść z utartego szlaku oraz podziel się ostatnim swoim odkryciem.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *