Wiele osób mówi, że warto czytać książki, i jest to dla naszego dobra oraz rozwoju umysłowego. Jednak czy czytanie książek jest w stanie zagwarantować nam sukces? Czy warto przeznaczać wiele godzin na lekturę kilkuset stronicowych publikacji? W tym materiale postaram się odpowiedzieć na pytanie – czy warto czytać książki?

Według mnie, nie warto poświęcać swojego cennego czasu na przesiadywanie z książką w rękach i śledzić tekst litera po literze. Zawartość książki należy żarliwie przestudiować !!!

Powinno się wydobyć z jej treści wszystko co najcenniejsze – tak aby maksymalnie zwróciły się zainwestowane pieniądze i czas, który został przeznaczony na lekturę.

Oto garść porad jak to robić:

  • wybierz 5 najważniejszych zagadnień, które możesz wdrożyć w życie,
  • czytaj po 20-30 stron dziennie aby dokładnie zrozumieć treść,
  • wdrażaj w życie zdobytą wiedzę jak najszybciej (prędkość implementacji),
  • przekazuj wiedzę innym – ucząc kogoś sam się edukujesz,
  • wykonuj ćwiczenia zawarte w książce,
  • bądź maksymalnie skupiony podczas czytania.

Pomysły nie są warte miliony – ich realizacja i końcowy efekt posiadają wartość!

Bezmyślne czytanie i pobieżne przebrnięcie przez książkę jest stratą czasu. Z lektury powinniśmy wyciągnąć jak najwięcej i wykorzystać to w praktyce. To dzięki temu informacje zawarte w książce nabiorą wartości. Dzięki nim będziemy mogli zarobić pieniądze, usprawnić biznes, rozwinąć się i zyskać nowe cenne umiejętności – które nam pomogą w pracy i na co dzień w domu. 

Zatrzymaj się i skup

Jeżeli jest taka potrzeba – to warto przerwać lekturę i skupić się na fragmencie – który jest interesujący i wartościowy dla Nas. Nie należy przechodzić do kolejnego rozdziału, jeśli zauważyliśmy coś bardzo cennego i co może nam się przydać. Istotne jest jak najlepsze przyswajanie informacji, które zwróciły naszą uwagę. Szybkie przewertowanie stron nic nie wniesie do naszego życia. Lepiej przeczytać 10 książek w ciągu roku i wykorzystać mądrość którą zawierają – niż 30 i nic nie zrobić z wiedzą, która jest w nich umieszczona.

Wykorzystaj zdobytą wiedzę

Książki są potęgą jeśli wykorzystujesz zawartą w nich wiedzę. Jeśli analizujesz i głęboko zastanawiasz się na informacjami, które odkrywasz podczas lektury, to jesteś daleko przed tymi osobami, które tylko powierzchownie rzucają okiem na treść publikacji.

Czytaj, analizuj, wdrażaj!

Bądź tym, który rozkłada książkę na małe części i chłonie z nich to co najlepsze. Wolne tempo i wchłanianie najcenniejszych fragmentów jest kluczowe podczas czytania. Zaznaczaj i podkreślaj fragmenty, a także zanotuj w zeszycie najważniejsze informacje na jakie natrafiłeś.

Bądź jak odkrywca, którego ciekawi każde słowo, i jest głodny zdobywania nowej wiedzy gdy trzyma w ręku książkę. Taka metoda na pewno się Tobie opłaci. Powodzenia!

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.