Jeżeli zamierzasz coś zdobyć lub osiągnąć konkretny wynik w wybranej dziedzinie, będziesz musiał włożyć w to nie lada wysiłek. Jeśli nie wysilisz się i nie wykażesz się zaangażowaniem, niestety będzie ci bardzo trudno dokonać tego o czym marzysz. Na drodze do upragnionego celu, bardzo często pojawią się przeszkody, kłopoty i różne nieprzewidziane sytuacje. Czasami będziesz głowił się nad tym, jak rozwiązać dany problem i natrafisz na mur – który trudno będzie pokonać. Mimo wysiłku i ciężkiej pracy nie zobaczysz wyjścia. W takich momentach pomyślisz, żeby zwyczajnie odpuścić i zrezygnować z walki. Czy jest to rzeczywiście dobry pomysł, w sytuacji gdzie walczymy przecież o swoje marzenia?

Wytrwać mimo wszystko

Jeżeli się borykasz z jakąś sprawą i brakuje  pomysłu na jej rozwiązanie, to możesz odwołać się do przykładów innych osób. Najlepszym źródłem są książki biograficzne, które pozwalają poznać historię znanych i wybitnych osób. Możesz dzięki temu wzorować się na ich losach i postępowaniu w życiu. Jeżeli uważasz że straciłeś motywację, a Twoja sytuacja jest beznadziejna – sięgnij po pozycję “Niezniszczalny”. Jest to historia niezwykłej postaci jaką jest Robert Kubica. Dzięki niej dowiesz się, czym tak naprawdę jest determinacja, nieustępliwość i walka – pomimo wielu przeszkód i przeciwności losu. Ta książka pokaże Tobie czym jest cierpliwość, wytężona praca i pasja w tym co się robi. Robert przez całe swoje życie wykazuje się ogromnym poświęceniem i jest przykładem, że niemożliwe nie istnieje. Mimo iż wiele osób wokół mogło mieć duże wątpliwości w co do jego osoby.

Obawa przed opinią innych

Często jest tak, że mamy w swoim otoczeniu kanapowych doradców, którzy wiedzą wszystko najlepiej. Mimo iż sami niewiele osiągnęli, potrafią krytykować nasze działanie i decyzje. Czasami jest tak, że trzeba odpuścić i zmienić kierunek, lecz najgorsze to popaść w zniechęcenie i zrezygnowanie, bo ktoś nas skrytykował. Negowanie naszego postępowania może pojawić się, gdy ktoś próbuje usprawiedliwić brak własnych sukcesów. Skoro jemu się nie udało, to niech innym też nie będzie dane zaznać smaku zwycięstwa. Jest to najgorsza postawa ludzi w naszym otoczeniu – ponieważ osoby, które cenimy najbardziej mogą nas zniechęcić swoją krytyką. Warto wtedy podziękować za opinie i nadal robić swoje. Chęć udowodnienia że coś zrobimy może być ogromną motywacją aby pracować jeszcze ciężej. W Polsce szczególnie mamy do czynienia z fachowcami z wszystkich dziedzin życia. Są zawsze najmądrzejsi i wiedzą najlepiej. Nie należy ich słuchać i trwać w marszu po sukces.

Znaj swoją wartość

Dobrze jest wiedzieć do czego jesteś zdolny i że możesz przekraczać własne możliwości. Grasz główną rolę we własnym życiu i nie otrzymasz drugiej szansy – więc lepiej wykorzystaj tę którą masz. Będąc nieustępliwym, będziesz działać z pełną mocą i nie ugniesz się pod falą krytyki lub chwilowymi problemami. Mało kto będzie pamiętał tymczasowe porażki. Ludzie zwracają uwagę na odniesiony sukces. Trwaj przy swoim marzeniu, a na pewno ci się uda go osiągnąć. Ważne żeby codziennie wykazywać się determinacją i nieustępliwością.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *