Na co dzień jesteśmy poddawani ogromnej presji otoczenia, wymaga się od nas bardzo dużo. Łatwo się pogubić w gąszczu głosów, które pragną wpłynąć na nasze decyzje. Media oraz często obcy nam ludzie pragną wywrzeć na nas presję byśmy podejmowali określone decyzje i wykonywali konkretne czynności. Jednak posiadamy swój wewnętrzny głos oraz przeczucie, które nam podpowiada, co w danym momencie powinniśmy właśnie zrobić. W chaosie codzienności bardzo łatwo o zagłuszenie tego najistotniejszego głosu, który jest w nas samych. Ważne by zdawać sobie sprawę z jego istnienia i roli jaką odgrywa w naszym życiu.

Własne przeczucia

Bardzo często stajemy w obliczu wyzwań i podejmowania kluczowych decyzji. W pewnych określonych sytuacjach otoczenie ma zamiar wywrzeć na nas presję. Jednak to przeczucie które jest w naszej głowie, często podpowiada nam co mamy zrobić w danej chwili. Nie warto zmuszać się do pewnych kroków tylko dlatego że tak wypada, lub chcemy kogoś zadowolić. Często najlepsze decyzje to te, które podejmujemy w zgodzie z samym sobą. Wówczas nabiera to większego znaczenia i osiąga się lepsze rezultaty. Oczywiście warto przyjmować sugestie i rady innych osób, ale dobrze jest wybierać te podpowiedzi, które współgrają z naszymi przekonaniami.

Odpowiednie nastawienie

Sytuacje które pojawiają się w naszym życiu za każdym razem mają pewne znaczenie, jednak to my sami je  definiujemy. To jakie ono będzie, zależy tylko od naszej reakcji na pojawiające się w naszym życiu zdarzenia. Możemy nadać dowolną wartość każdej sytuacji jaka nam się przytrafia. Radość, smutek, żal lub wybaczenie, to niektóre z reakcji na to co pojawia się w naszej rzeczywistości. To że jedna osoba reaguje w jakiś sposób, nie oznacza wcale że ktoś inny musi tak samo postępować w bardzo podobnej sytuacji. Wszystko zależy od naszego postrzegania świata, jak potrafimy przeanalizować daną kwestię.

Wywieranie wpływu

Codziennie doświadczamy wywierania wpływu przez zewnętrzne bodźce. Dziennikarze, politycy oraz reklamodawcy, za każdym razem mają zamiar wpłynąć na społeczeństwo. Lobbują by ludzie zachowywali się w określony sposób, posiadali pożądane preferencje zakupowe oraz poglądy polityczne zgodne z bieżącym dyskursem. Przekaz podprogowy jaki jest wytwarzany przez media i treści, które są dzięki nim przekazywane, mają za zadanie skłonić ludzi do odpowiednich zachowań. Bardzo łatwo jest wpaść w nurt bełkotu i propagandy, jednak można też wybrać własną drogę i odkrywać alternatywne źródła wiedzy o świecie. Czasem czujemy że coś nie jest dla nas, i nie godzimy się z poglądami które próbują nam narzucić masowe media. Jeśli myślimy samodzielnie to mamy wewnętrzne przekonanie, że coś jest dla nas dobre lub też nie. Jeśli idziemy za swoim głosem to wiemy w jakim kierunku podążać i czy jest to zgodne z naszym wyobrażeniem o świecie.

Codzienne wybory

Przy dokonywaniu wyborów kluczową kwestią jest własna satysfakcja. To jak będziemy się czuć z własnymi wyborami będzie jedną z najważniejszych kwestii. Jednak za każdą naszą decyzję musimy być odpowiedzialni w 100%. Za każdym razem kiedy będziemy brać odpowiedzialność, to będziemy mogli dokonać zmiany naszego położenia. Nawet najbardziej niekorzystny rezultat będzie mógł zostać zmieniony, ponieważ to my do niego doprowadziliśmy. Dzięki świadomym decyzjom możemy kontrolować swoje życie i zdobywać większą pewność siebie. Mając odwagę do odkrywania nowych rzeczy stajemy się bardziej otwartymi na nowe możliwości osobami. Niwelujemy swój strach i zyskujemy śmiałość do nowych wyzwań.

Wewnętrzny dialog

Codziennie w naszej głowie odbywa się rozmowa, którą prowadzimy sami ze sobą. Pojawia się mnóstwo myśli które są w większości negatywne i powiązane z wątpliwościami. Należy przyłapywać się na tym negatywnym dialogu, który jest prowadzony przez nas samych. Nie pozwólmy sabotować swoich planów przez swój umysł, który doskonale wie co najlepiej na nas działa, i w jaki sposób może wpływać na nasze zachowanie. Możemy sami kontrolować swoje emocje, myśli oraz sugerować się swoim wewnętrznym przekonaniem do tego co należy zrobić. Działając zdecydowanie jesteśmy w stanie dokonywać wielkich rzeczy które przyniosą nam ogromne korzyści. Najważniejsze jest zrobienie pierwszego kroku, który zainicjuje kolejne wydarzenia. Idąc pewnie przed siebie i w zgodzie z własnymi przekonaniami możemy dokonać niezwykłych rzeczy. Będziemy mogli z dumą patrzeć na to co byliśmy w stanie stworzyć i jak wpłynęliśmy na innych ludzi.

Pozytywny przykład

Warto inspirować inne osoby do działania na wielką skalę i w zgodzie z własnym wewnętrznym głosem. Jeśli pokażemy że życie w harmonii z samym sobą przynosi pozytywne i wymierne skutki, to zachęcimy otaczających ludzi do podobnego działania. Jeśli inspirujemy i pomagamy innym, to sami również stajemy się lepszymi osobami. W następstwie tego polepszamy również jakość własnego życia. Warto czerpać wiedzę od innych, ale i samemu być żywym przykładem na skuteczne zmiany swojego życia na lepsze.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *