Od czasu do czasu pojawiają się w naszych głowach różne pomysły. Są one mniej lub bardziej śmiałe. Przyprawiają niekiedy o zawrót głowy i szybsze bicie serca, ponieważ są tak bardzo ekscytujące. Planujemy, tworzymy i zastanawiamy się jak je zrealizować i wcielić w życie. Jednak po chwilowej euforii następuje spadek energii, a to za sprawą oceny naszych pomysłów przez otoczenie. Po ujawnieniu znajomym naszych planów, otrzymujemy często od nich informację zwrotną, że nie będziemy w stanie zrealizować naszego przedsięwzięcia oraz że coś jest za trudne lub niewykonalne. Podcinane są nam skrzydła, a pomysły lądują w koszu. Co w takiej sytuacji możemy zrobić? Najlepiej jest udowodnić że dopniemy swego i wdrożymy w życie swoje pomysły.

Wpływ otoczenia

Środowisko w którym przebywamy jest kluczowe dla naszego rozwoju i komfortu psychicznego. Wśród negatywnie nastawionych osób, po pewnym czasie sami zaczniemy tacy być i odbije się to na naszym podejściu do życia. Jeśli słyszysz nieustanną krytykę i narzekanie, to zaczynasz się stresować co odbije się źle na Twoim zdrowiu. Tracisz cenną energię, a organizm pozbywa się wartościowych witamin. W momencie jednak gdy zaczniesz spotykać się z pozytywnymi ludźmi,Twoje samopoczucie ulegnie diametralnej przemianie. Staniesz się pogodnym i optymistycznie nastawionym do życia człowiekiem. Takie osoby zaczną Cię wspierać i pomagają abyś się rozwijał i stawał się coraz lepszą wersją siebie. Otoczenie sprawia to jak się czujesz oraz determinuje Twoje przyszłe osiągnięcia i sukcesy.

Na co się godzisz?

Jeżeli zaczniesz się przejmować tym co powiedzą inni na Twoje pomysły, to w szybkim czasie możesz zakopać je w swojej pamięci i nigdy ich nie zrealizujesz. Jednak gdy postanowisz realizować swoje plany będziesz narażony na docinki i drwiny tylko do momentu, gdy uda Ci się już osiągnąć zamierzony cel. Najczęściej krytykami są osoby które są bezczynne i nie realizują żadnych pomysłów. Posiadają setki wymówek dlaczego nie są w stanie czegoś zrobić. Usprawiedliwiają się sami przed sobą, co wynika bardzo często po prostu z lenistwa i zaniechania jakiejkolwiek czynności. Jest to droga donikąd i prowadzi do frustracji. Jeśli dodatkowo ktoś ma ciekawy pomysł i odwagę go zrealizować, to staje się obiektem hejtu i szyderstw.

Działanie eliminuje strach

W momencie podjęcia działania strach znika, a wewnętrzny negatywny głos ucicha. Wówczas również przestajemy przejmować się opinią innych osób. Wyniki same będą mówić za siebie i będą naszą wizytówka. Nagle staniemy się podziwiani i lubiani, bo udało nam się czegoś dokonać. Tak jak by to wszystko było dziełem przypadku. Nikt nie widzi ciężkiej pracy i poświęcenia jakie należało włożyć w nasz sukces. Opinia ludzi nie powinna w żadnym stopniu determinować naszych działań. Oczywiście konstruktywna krytyka jest jak najbardziej wskazana, jednak hejt może okazać się destruktywny.

Działaj odważnie i rozważnie, głos narzekających nie może wpływać na Twoje życie i działania, które podejmiesz.

 

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *