Każde trwałe osiągnięcie wymaga włożenia ogromnej ilości pracy i skupienia na działaniu. Bardzo często wiąże się to z ogromnym poświęceniem i rezygnacją z wielu rzeczy. Może to być czas spędzony z rodziną, odpoczynek, rozrywka, rezygnacja z wyjazdu na wakacje lub wyjścia ze znajomymi na miasto. Wszystko to, by osiągnąć w przyszłości swoje cele. Wówczas chwilowe niedogodności zamienią się w trwałą poprawę jakości życia. Jeżeli nie możesz teraz zrezygnować z pewnych przyzwyczajeń oraz przyjemności na rzecz tworzenia swojej przyszłości, to z pewnością będziesz w tym samym miejscu za kilka lat. Czy nie lepiej poświęcić pewien czas na zbudowanie fundamentów pod własny biznes i cieszyć się jego efektami za kilka lat? Pytanie tylko czy jesteś zdeterminowany do działania i gotowy do porzucenia pewnych wygód, aby osiągnąć lepszy styl życia w przyszłości?

Czego się obawiasz?

Co tak naprawdę hamuje Cię przed podjęciem działania i decyzji które nosisz w swojej głowie? Czy boisz się oceny innych osób, a może jest to lęk przed porażką lub ośmieszeniem? Jest to aż tak ważne co powiedzą o Tobie inni? Przecież Twój los zależy wyłącznie od Ciebie. Jeśli potkniesz się, to zawsze możesz wstać i ponownie spróbować, posiadając o wiele większą świadomość i wiedzę. Każde niepowodzenie będzie Cię wzmacniać i przybliżać do sukcesu oraz osiągnięcia zamierzonego celu. Jednak by zbudować coś wartościowego i niezwykłego, musisz zrezygnować z pewnych wygód, które masz na co dzień. Żeby dowiedzieć się nowych rzeczy o swojej branży, będziesz musiał czasem wyjść z domu i jechać wiele kilometrów na szkolenie. Ceną rozwoju będzie czas przeznaczony na analizowanie i testowanie pomysłu, który może nie chwycić za pierwszym razem. Zdarzyć się może że spędzisz wiele godzin, często zarywając noce na nauce nowych programów informatycznych i czytaniu specjalistycznych książek. Będzie to koszt przyjemności którym mógł być się oddawać bez końca. A może boisz się, że przegapisz mecz, film, serial lub nowe video na YouTube? Czy może jednak trzeba sobie odpowiedzieć sobie na pytanie – co będzie jeśli nie będę się rozwijał i uczył? Koszt zaniedbania własnej edukacji może być o wiele większy, niż przegapienie programu w telewizji lub śmiesznych klipów na YT.

Styl życia

Jeśli lubisz szpanować co chwilę nowym samochodem, pięknym domem, błyskotkami i i ubraniami aby być podziwiany, to zapomnij o budowie biznesu. Na początku każdego przedsięwzięcia należy wkładać zarobione i zaoszczędzone pieniądze w swoją działalność. Również gdy jest to budowanie marki online przy pomocy bloga i vloga. Każda wydana złotówka na błahostki oddali Cię od Twojego celu. Zamiast jadania na mieście może zaczniesz sam przyrządzać sobie obiady w domu. Jeżeli zajdzie taka potrzeba, to zamiast samochodu zaczniesz korzystać z komunikacji miejskiej? Nie chodzi o to by rezygnować z każdej przyjemności i oszczędzać na wszystkim co możliwe. Jednak są takie obszary w których z pewnością można poszukać oszczędności. Fundusze, które uda się zgromadzić na redukcji wydatków, będzie można odłożyć i w odpowiednim momencie wykorzystać do rozwoju swojego biznesu lub inwestycji w kogoś pomysł.

Nie bój się porażek i negatywnych opinii

Za każdym razem gdy robisz coś odważnego i niecodziennego, spotkasz się z odrzuceniem, negatywnymi komentarzami i drwinami. Poprzez takie zachowanie ludzie usprawiedliwiają swoje lenistwo i brak odwagi do robienia ciekawych i kreatywnych projektów. Jeśli będziemy oglądać się na innych, to niestety będziemy odczuwać zniechęcenie. Większość ludzi nie lubi eksperymentować i woli przebywać w bezpiecznym miejscu, gdzie nie wymaga się od nich niczego nadzwyczajnego. Tylko nieliczni mają w sobie tyle odwagi aby zaryzykować i podjęcie próby osiągnięcia spektakularnych rzeczy. Przez jakiś czas godzą się na niższy standard życia, ciężko pracują, by następnie zdobyć upragniony cel. Może on przybrać różną formę – bogactwo oraz sławę lub też satysfakcję, uznanie i spełnienie. Wszystko to zależne jest preferencji i upodobań każdego człowieka.

Nagroda niweluje włożony wysiłek

Nie zdajemy sobie sprawy gdzie może nas zaprowadzić wysiłek jaki wkładamy w osiągnięciu naszych założeń. Dopiero po pewnym czasie dociera do nas, że opłacało się być cierpliwym, pracowitym i wytrwałym mimo trudności. Ostatecznie delektujemy się sukcesem i kłopoty jakie mieliśmy po drodze, będą miały drugorzędne znaczenie. W pamięci bardziej ukorzeniają się przyjemne wspomnienia, które wynagradzają nam pewne niewygody, jakie musieliśmy znieść w przeszłości by dotrzeć do celu. Wiele rzeczy będzie dla nas niezrozumiałe, mnóstwo nieprzyjemnych uczuć doświadczymy. Jednak z czasem uświadamiamy sobie dlaczego musieliśmy ich doznać. Gdy połączymy wszystkie kropki, ukaże nam się cały obraz będący sumą naszych przeżyć.

Odwaga prowadzi do chwały

Tylko i wyłącznie ryzykując możemy doświadczyć niezapomnianych przeżyć. Pozostając w swoim domu gdzie czujemy się bezpiecznie nie doznamy chwil ekscytacji, nie poznamy ciekawych osób i nie zobaczymy świata, który ma do zaoferowania mnóstwo pięknych widoków. Możemy być zdumieni i nawet żałować, że wcześniej nie podjęliśmy wyzwania oraz że byliśmy zbyt zachowawczy. Zmieniając podejście do pewnych aspektów życia możemy dzięki temu poznać sporo wartościowych osób. Sami musimy odpowiedzieć sobie na pytanie, na ile jesteśmy w stanie podjąć ryzyko i co jesteśmy gotowi poświęcić aktualnie, aby zdobyć coś o wiele cenniejszego.

 

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *