Jeżeli chcesz żyć w dobrej kondycji przez wiele lat i cieszyć się życiem, to musisz zwrócić uwagę na to jak obchodzisz się ze swoim ciałem. W powszechnej opinii panuje przekonanie, że życie dane jest nam bezterminowo. Jest to iluzja XXI wieku i należy sobie zdać sprawę, iż nasz czas na ziemi jest mocno ograniczony. Mamy określoną liczbę dni i pewnego dnia nasz organizm nie będzie już wykonywał żadnych czynności życiowych. W pewnej chwili przestaniemy istnieć i nie będzie już drugiej szansy oraz kolejnego życia.

Dieta

W świecie fast foodów przyzwyczajamy się do jedzenia, które jest serwowane szybko i podane w modnej formie, rodem z amerykańskich filmów. Chcemy czuć powiew zachodu i żyć tak jak ludzie w wielkich metropoliach, którzy spędzają życie w korporacji i jadają na mieście. Tak bardzo zachłysnęliśmy się patrzeniem na inne kraje, że zapomnieliśmy o tym jak smaczne jedzenie pochodzi z naszego podwórka. A co najważniejsze, jest dużo zdrowsze. “Mcdonaldyzacja” społeczeństwa istnieje już na taką skalę, że trudno będzie ją powstrzymać. Dzieje się to na wielu płaszczyznach i nie tylko jeśli chodzi o jedzenie i nawyki żywieniowe społeczeństwa. Najważniejsze, że jest stylowo, modnie i lansujemy się ze swoimi znajomymi w amerykańskiej sieci restauracji. Co generalnie jest bardziej zwyczajnym barem szybkiej obsługi. Nie neguję tutaj żadnej sieci z takim jedzeniem, chodzi o to że nie można jeść tam codziennie. Byłbym hipokrytą gdybym napisał że brzydzę się takim jedzeniem. Owszem zdarza mi się zjeść cheeseburgera, wypić kawę i shake’a. Robię to jednak na tyle rzadko, że czasem zapominam kiedy byłem ostatnio na tego typu jedzeniu. Wszystko jest dla ludzi, ale z umiarem i rozsądkiem. Jeśli tylko i wyłącznie jadasz fast food, to nie dziw się że masz problemy z nadwagą, ciśnieniem, odczuwasz spadek energii i Twoje samopoczucie jest coraz gorsze. Umiar we wszystkim jest najlepszym rozwiązaniem i może uchronić Cię przed poważnymi konsekwencjami. Jeśli od czasu do czasu skusisz się na hamburgera i kebab, to od razu krzywdy sobie nie wyrządzisz, ważne by nie robić tego codziennie przez wiele lat.  

Sport

Jak mawia powszechne powiedzenie – sport to zdrowie. Bardzo często słyszymy że aby być zdrowym i zachować dobrą kondycję, to wystarczy przynajmniej 30 minut aktywności fizycznej dziennie. Dzięki takiemu podejściu nie doprowadzimy do nadwagi i poważnych chorób, które mogą nas nawet zabić. Jeśli uprawiamy sport to dostarczamy swojemu mózgowi endorfiny, co przekłada się na nasze dobre samopoczucie i szczęście. Uprawiając sport możemy utrzymać prawidłową wagę i modelować sylwetkę, co sprawi że będziemy się lepiej czuć i będziemy atrakcyjniejsi. Ruch jest dobrym sposobem na spędzanie czasu z ukochaną osobą, znajomymi oraz sprzyja poznawaniu nowych osób. Jest to połączenie przyjemnego z pożytecznym i może zamienić się w hobby oraz ciekawe relacje. Nie należy zaniedbywać tego obszaru naszego życia, ponieważ może okazać się katastrofalne w skutkach. Dzięki niewielkiemu wysiłkowi możemy zachować zdrowy, młody i wysportowany wygląd.

Rozsądek przede wszystkim

Jak we wszystkim najważniejszy jest umiar i rozsądne podejście do sprawy. Ze zdrowiem jest podobnie, należy przestrzegać pewnych nawyków i norm. Mamy jedno życie i tylko od nas zależy w jakim stanie będzie nasz organizm. Jeżeli będziemy wlewać w siebie morze alkoholu, palić papierosy i zażywać narkotyki, to niestety nie czeka nas długie i wspaniałe życie. Pewnego dnia ciało odmówi posłuszeństwa, i w najlepszym przypadku będziemy zdani na pomoc innych lub po prostu umrzemy. Warto zatem zatroszczyć się o to, co pojawia się na naszych talerzach i czy ruszamy się dostatecznie dużo by zachować odpowiednią kondycję. Warto również regularnie odwiedzać lekarza w kontekście wizyty kontrolnej. Nie zaszkodzi raz na rok sprawdzić jak radzi sobie nasz organizm. Jesteśmy narażenie na wiele trujących substancji, takich jak smog, skażone jedzenie i napoje w, których jest mnóstwo sztucznych składników. Im większą uwagę zwrócimy na codzienne nawyki tym lepiej i skuteczniej zatroszczymy się o swoje ciało. Zaniedbać swój organizm jest bardzo łatwo, lecz aby wrócić do formy będziemy potrzebować dużej ilości czasu. Nie należy lekceważyć swojego zdrowia, ponieważ to dzięki niemu możemy korzystać z uroków jakie ma nam do zaoferowania świat.  

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *