Czujesz że czas na zmiany w Twoim życiu? Mimo to jednak znowu to przesuwasz? Nie tylko Ty tak masz. Wiele osób zostawia zmiany na później, mimo dużych chęci oraz przekonań. Dzieje się tak z wielu powodów. Ja dzisiaj przedstawię Wam najczęstsze z nich i powiem jak z tym walczyć. Psychika ludzka jest skomplikowana i warto wiedzieć jakie pułapki buduje. Czas obalić mury i w końcu wprowadzać zmiany.

Brak pewności siebie 

Jeżeli uważasz, że jesteś pewny siebie, to bardzo dobrze. Sprawdź jak się czujesz w sytuacjach, które są po za Twoją strefą komfortu. Wiele osób czuje się wyłącznie pewnie w dobrze znanych sytuacjach i miejscach. Natomiast kiedy przychodzi do wyzwań, które są naszym pierwszym razem, bądź bardzo rzadko je spotykamy – nasza pewność siebie zaczyna zanikać. Dlatego bardzo ważne jest aby dość często dopuszczać w naszym życiu sytuacje niecodzienne. Nawet jak nie szukasz pracy, idź na rozmowę kwalifikacyjną dla treningu, nie musisz negocjować kwoty ale spróbuj coś urwać, nigdy nie byłeś w jakimś miejscu też się przyjdź i sprawdź co ciekawego tam jest. Ten sposób nie spowoduje, że nigdy nie będziesz się denerwował, ale przyzwyczaisz się do tego stanu i będzie Ci łatwiej podejmować trudne decyzje.

Wiem jak jest

Kolejną dużą przeszkodą jest zmiana na nowe. Dzisiaj jesteśmy w pewnym miejscu. Wiemy co na nas czeka, co musimy robić i jakie wyzwania są przed nami. Zmieniając czasami niewielką rzecz, musimy dużą część naszego życia przemodelować. Bardzo często lenistwo bierze górę i wolimy dalej tkwić w tym co znamy. Zmiany nigdy nie są łatwe ale bardzo często potrzebne. Pamiętaj, że nigdy nie dowiesz się czy może być lepiej jak nie spróbujesz. Aby przyzwyczaić się do zmian wprowadzaj je w swoim życiu dość często, wystarczą naprawdę małe, nie popadaj w rutynę, zacznij od tych niewielkich.

Oszczędności

Pieniądze zawsze są przeszkodą. Żyjemy w takim świecie jaki mamy. Aby móc żyć godnie, musimy zarabiać i płacić za masę niezbędnych rzeczy. Dlatego oszczędności są tak ważne, ponieważ posiadając odpowiednią gotówkę, nie przejmujemy się tym, że możemy stracić pracę, coś się wydarzy, bądź uszkodzimy nasze lub cudze mienie. A co najważniejsze, mając poduszkę bezpieczeństwa czujemy się pewniej i mamy na głowie sporo mniej problemów. Nie zaprzątasz sobie głowy czy wystarczy na chleb czy rachunek za prąd. Niby pieniądz nie daje szczęścia ale brak na pewno przysparza masę problemów. Zacznij od oszczędzania i jeżeli to możliwe obniżenia standardu życia. Jeżeli to nie wystarczy, skup się nad zwiększeniem przychodów. Ważne aby zacząć małymi krokami, zacznij oszczędzać od 100 zł i stopniowo zwiększa tą kwotę. 

Strach o nowe

Czasami blokuje Nas “wiem jak jest” a czasami strach przed nowym. Obawiamy się, że nowe miejsce może być gorsze albo bardzo złe, nowa praca może być jeszcze gorsza a wydanie pieniędzy na nowe urządzenie spowoduje więcej frustracji niż pożytku. Obawiamy się tego co jest dla nas nieznane. Zawsze pojawienie się czegoś nowego spowoduje przemyślenia i doświadczenie. Zawsze obawiaj się nowych rzeczy ale nie pozwól aby Cię to blokowało. Czujesz, że czas na nowe, to zacznij działać i daj się czasami przekonać, że nowe jest lepsze a na pewno nie będzie gorzej. 

Porażka 

Zawsze możemy ponieść porażkę. Powiem Ci więcej, pewne jest że ją poniesiesz co jakiś czas. Porażki są naturalnym elementem naszego życia. Pomyśl o swoim i zastanów się, ile już masz ich za sobą. Sądzę, że dziesiątki a większości nie pamiętasz. Ja też jak każdy ponoszę porażki i uważam że są one naturalne. O wiele łatwiej będzie Ci podejmować decyzje o zmianach kiedy pogodzisz się z tym, iż one występują i nie powodują tyle szkód ile może się wydawać. 

Jakie jeszcze masz problemy aby wprowadzać miany w swoim życiu?

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *