Czy zastanawiasz się na nad tym jakie dziedzictwo zostanie po Twojej śmierci? Być może działasz z taką myślą każdego dnia i dajesz z siebie wszystko. Perspektywa nieuchronnego zakończenia życia może wpłynąć mobilizująco, zwłaszcza gdy policzymy ile w przybliżeniu zostało nam dni. Jeżeli przyświeca nam takie myślenie, to może okazać się naszym napędem. Będziemy wykorzystywać każdą wolną chwilę oraz nadarzającą się okazję do tego, aby zrobić jak najwięcej wartościowych rzeczy. Dla niektórych osób najważniejsze będzie zarobienie ogromnej sumy pieniędzy, a dla innych satysfakcja ze swoich dokonań. Niematerialne elementy takie jak uznanie, szacunek, lub podziękowanie będą często większym motywatorem niż dobra materialne.

Dziedzictwo

Wizja pozostawienia po sobie cennych rzeczy, które przetrwają wiele lat, może pomagać w realizacji najśmielszych projektów. Zdarza się usłyszeć krytyczną i destruktywne głosy, że czegoś nie da się zrobić. Owszem, lecz tylko do czasu gdy ktoś tego dokona. Nagle okazuje się że jednak coś stało się możliwe. Działając zgodnie z zasadą że porażka nie wchodzi w grę, zyskujemy siły do realizacji swoich celów. Jeśli wyobrazimy sobie że nasze projekty takie jak napisanie książki, stworzenie firmy lub budowa budynku przetrwają pokolenia, to może okazać się że będziemy pracować z ogromnym zaangażowaniem. Wykonując twórczą i kreatywną pracę można dokonać niewyobrażalnych rzeczy z których można być dumnym.

Satysfakcja i kreatywność

Zadowalającą perspektywą możemy być chęć zaspokojenia własnych ambicji lub pochwalenia się swoimi dokonaniami przed całym światem. Dziś poprzez internet możemy dotrzeć ze swoimi realizacjami do najodleglejszych zakątków świata. Często coś co według nas nie jest wystarczająco dobre, dla kogoś może okazać się czymś fenomenalnym. Warto korzystać z dobrodziejstw technologicznych i poszerzać grono odbiorców, którym możemy pochwalić się naszymi osiągnięciami.

Wielkie dokonania

Tim Ferris uważa że robienie rzeczy niemożliwych jest łatwiejsze niż tych, które wydają się proste, przyziemne i nie wymagające wielkiego wysiłku. Powszechnie ludzie skupiają się na tym co jest w zasięgu ręki. Zamiast spełniać swoje marzenia i żyć upragnionym życiem, po prostu odpuszczają i zadowalają się przeciętnością. Ferris w swojej bestsellerowej książce “4 godzinny tydzień pracy” udowadnia że najmniejsza konkurencja jest gdzie robi się spektakularne rzeczy. Osoby które celują w śmiałe i odważne projekty nie mają zbyt wielu konkurentów.

Podobnie jest z najbogatszymi ludźmi na świecie. Jak mówi Rafael Badziag “Spotkanie miliardera na ulicy jest jak trafienie szóstki w totka”. Dolarowy miliarder jest niezwykle rzadko spotykaną istotą, jak dodaje Badziag. Te osoby skupiają się dokonywaniu rzeczy na pozór nieprawdopodobnych. Robią to co do nich należy, są mistrzami w swoich dziedzinach i biznesach które prowadzą. To że tak daleko doszli i zdobyli tak wiele w życiu jest spowodowane ciągłym rozwojem, nauką, wytrwałością, odwagą i głodem sukcesu. Ich myślenie jest na wielką skalę. Prowadzą interesy globalnie, co powoduje że są w ekstraklasie przedsiębiorców.

 

To co zostawimy po sobie zależy wyłącznie od nas samych. Jeśli chcemy być zapamiętani to musimy dokonać rzeczy, które będą pamiętane przez lata i wniosą wartość do życia innych osób. Śmiałość i odwaga pomogą w realizacji upragnionych projektów. Wewnętrzna satysfakcja może być największą nagrodą za cały włożony trud w realizację swoich pomysłów.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *