Osiąganie zadowalających i wymiernych rezultatów nie jest łatwe. Trzeba włożyć dużo pracy i wytężyć umysł aby pojawiły się efekty naszych działań. Jednak nie zawsze dzieje się tak jak to sobie założyliśmy. Napotykamy pewne bariery i tkwimy w jednym miejscu przez dłuższy czas. Taki stan rzeczy może być efektem pewnych zaniedbań z naszej strony. Spróbujmy zatem zbadać przyczyny naszych niepowodzeń i braku pożądanych rezultatów.

Dawkowanie dużej ilości przyjemności

Po zakończeniu pracy wracamy do domu i po wykonaniu obowiązków, mamy wybór co robić dalej. Możemy rozpocząć seans na Netflixie, obejrzeć nowości na YouTube lub rozpocząć naukę i zdobyć wiedzę w interesującej nas dziedzinie. Najczęściej dzieje się tak, że wybierana jest pierwsza i druga opcja. Większość osób woli jednak iść ścieżką najmniejszego oporu i nie wysilać się za bardzo. Przyjemniej jest położyć się na kanapie i rozkoszować się ulubionym serialem lub filmem. Oczywiście relaks jest bardzo ważnym elementem życia. Nikt nie jest w stanie pracować 24 godziny na dobę bez chwili wytchnienia. Dodatkowo sen jest jednym z ważniejszych elementów, który pozwala nam zregenerować ciało i umysł po całym dniu wysiłku. Jednak zbyt duża ilość przyjemności prowadzi do rozleniwienia i stagnacji, co przekłada się na brak wyników w życiu zawodowym i prywatnym. Każdy z elementów musi być starannie pielęgnowany.

Zaniedbywanie edukacji

Obecnie mamy dostęp do szerokiej oferty darmowej wiedzy, wystarczy wyjąć telefon i odpalić internet. Na platformach internetowych znajdziemy mnóstwo szkoleń, webinarów i konferencji w których możemy brać udział – najczęściej są one również darmowe. Jeśli chodzi o ich tematykę to możemy skorzystać z szerokiego wachlarza gatunków. Każda dziedzina w której chcemy się doskonalić powinna być dostępna na platformach szkoleniowych. Jeżeli jednak będziemy chcieli skorzystać ze szkoleń stacjonarnych, to nic nie stoi nam na przeszkodzie. Na rynku istnieje bogata oferta darmowych i płatnych warsztatów, gdzie trenerzy przekazują cenną wiedzą i pomagają ją wdrożyć w codzienną pracę. Warto brać udział w takich szkoleniach gdzie wiedzę teoretyczną łączy się z praktyką i kładzie się nacisk na ćwiczenia. Pytanie tylko czy każdy z tego korzysta? A może brak chęci i inicjatywy powoduje, że nie zauważamy tego rodzaju wydarzeń wokół siebie? Jeżeli nie chcemy się rozwijać i zdobyć lepszej pracy to w porządku, tylko niech nikt nie narzeka że czegoś nie ma. Jeżeli widzimy że sąsiad co jakiś czas zmienia pracę na lepszą i więcej zarabia to nie zazdrośćmy mu, ponieważ nie wiemy jak dużo pracy i pieniędzy musiał zainwestować w swój rozwój. Każdy ma wybór. Można tu i teraz czerpać przyjemności lub odłożyć je w czasie i zabrać się za edukację, rozwój i ciężką pracę.

Brak gwarancji sukcesu

Wiele osób marzy o tym aby znaleźć magiczny przepis lub wzór na życiowy sukces. Jednak nic takiego nie istnieje, nie można tego kupić i pozyskać magicznego zaklęcia. Na wszystko trzeba sobie zapracować i wziąć sprawy w swoje ręce. Narzekanie to najlepsza droga do porażki i przeciętnego życia. Większość ludzi jest zniechęcona wytężoną pracą i nie chce podejmować się dodatkowych lub nowych zajęć. Chcą mieć podane wszystko na tacy i nie robić nic ponad to co się od nich wymaga. Życie i świat nagradza ludzi czynu i jeżeli wolisz błogie lenistwo, to niestety nic spektakularnego się nie wydarzy. To jest Twój wybór co będziesz robił i jak będzie wyglądało Twoje życie. Weźcie sobie mocno do serca słowa Jerzego Gregorka – “Trudne wybory, łatwe życie. Łatwe wybory, trudne życie”. Powodzenia w realizacji celów i wspaniałego życia!

 

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *