Wiele osób ciągle narzeka, że na nic nie ma czasu – ponieważ przytłaczają ich codzienne obowiązki. Jednak 15 min dziennie to naprawdę nie wiele. W ciągu roku z tych kilku minut uzbiera się pokaźna ilość czasu – 365 dni 15 min daje nam 91 godzin i 25 min czyli 3,8 dnia. Musisz sam przyznać, że jest to już trochę czasu podczas którego można coś osiągnąć. Dzisiaj przedstawię Wam kilka pomysłów – co zrobić w 15 min zamiast oglądać serial czy skrolować FB czy Instagrama.

Lekcja języka obcego

Szybka lekcja angielskiego czy niemieckiego w 15 min – jak najbardziej tak. Są aplikacje, które mają stworzone krótkie lekcje z myślą o krótkich ale częstych lekcjach. W nauce języka nie ilość czasu, ale systematyczność się liczy. Naprawdę wystarczy tak mało aby po roku “piętnastominutówek” poradzić sobie podczas rozmowy w recepcji czy restauracji. Zresztą sprawdź sam i daj znać za 2 miesiące czy już składasz pierwsze proste zdania w komentarzu.

Kilka stron książki/czasopisma

Polacy czytają wyjątkowo mało. Według statystyk, tylko połowa z nas przeczytała chociażby jedną książkę a co najmniej siedem  tylko 10%. 15 minut pozwoli przeczytać kilka stron. Po miesiącu pochłoniecie przeciętnej grubości książkę. Po roku ponad 12 – jeśli  systematycznie będziecie czytać. Nie ważne czy to będą książki o biznesie czy romans, sięgnijcie na kwadrans po książkę i cieszcie się wartościowymi informacjami albo wykreowanym światem. Nasze mózgi to lubią.

Ćwiczenia

Zacznij ćwiczyć. 15 min to mało, ale wystarczająco dużo aby wyjść na szybki marszobieg czy porozciągać stawy. Naprawdę nie trzeba poświęcić godziny na dojazd na siłownię i ciężki trening, wystarczy kawałek podłogi i chęci. W Internecie znajdziecie masę filmów instruktażowych jak wykorzystać masę własnego ciała. Być może nie będziecie wyglądali jak Brad Pitt czy Gal Gadot ale na pewno poprawią wasze zdrowie, bo każdy wysiłek jest lepszy niż żaden.

Relacja z inną osobą

Często zaniedbujemy kontakty z naszymi najbliższymi, a wystarczy 15 minut aby porozmawiać z dzieckiem czy partnerem. Wsłuchaj się tak naprawdę w to co chce powiedzieć Ci druga osoba, nie podczas zmywania czy robienia posiłku – w połowie słuchając a w połowie będąc myślami zupełnie w innym miejscu. Poświęć ten czas wyłącznie tej osobie i zobaczysz jak wasza więź się zacieśni.

Zdrowy posiłek

Kwadrans to wystarczający czas aby zrobić sobie lekki, zdrowy i prosty posiłek. Nie musisz iść do McDonald’s albo innego fast food aby szybko coś zjeść. Wystarczy otworzyć lodówkę i zrobić szybką sałatkę z kurczakiem, łososiem czy jakiem. Trochę sałaty, warzyw, przypraw i gotowe. Naprawdę to nie zajmuje dużo czasu, a wasz organizm Wam za to podziękuje.

Oczywiście to 15 min możecie poświęcić finansom, porządkom i wielu innym czynnościom. Możecie również łączyć te krótkie czynności. Dajcie znać co Wy robicie w 15 min.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.