Każdy z nas ma swoje motywacje i powody do działania. Jedna osoba posiada wewnętrzną energię i jest napędzana swoimi ambicjami, natomiast inna potrzebuje ogromnych dawek motywacji – bez których nie podniesie się nawet z łóżka. Ludzie różnią się od siebie znacznie i nie ma jednej recepty na zabranie się do pracy i wytężonego działania. Każda osoba musi odpowiedzieć sobie na pytanie – co sprawia, że każdego dnia wykonuje określone czynności i co jest dla niej tlenem potrzebnym do życia.

Rodzina, znajomi, przyjaciele

Dla wielu osób najważniejsze w życiu są otaczające osoby. Robią wszystko dla swoich małżonków, dzieci, rodziców czy też najbliższych znajomych, z którymi mają bliskie relacje. Często takie osoby są gotowe do wielkich poświęceń i potrafią wiele znieść, wszystko po to by zapewnić byt i szczęśliwe życie najbliższym. Potrafią pracować bez wytchnienia przez długie godziny, wiedząc że przybliży ich to do upragnionych efektów. Myślenie o bliskich jest dla nich największym zastrzykiem motywacji jaki mogą otrzymać w chwilach zmęczenia lub przygnębienia. 

Pieniądze

Kolejna grupa osób jest napędzana paliwem jakim są pieniądze. Pracują każdego dnia tylko po to aby zarabiać forsę, nic innego się nie liczy. Są tytanami pracy, którzy mają przed oczami cyfry powiększającego się konta. Część tych osób potrzebuje ich do konsumowania różnych interesujących dóbr a dla innych liczy się sama gra, lubią prowadzić biznes i żonglować pieniędzmi w interesach, na giełdzie lub inwestując w różne przedsięwzięcia. Jest to dla nich czysta przyjemność, która prowadzi również do zabezpieczenia się finansowo. Różnych ludzi w inny sposób napędzają pieniądze. 

Kariera zawodowa

Istnieją takie jednostki, które jako priorytet w swoim życiu traktują pracę i własny sukces zawodowy. Jest to kluczowe i poświęcają się w pełni aby osiągnąć wysoką pozycję w wybranej branży. Wspięcie się na jak najwyższy szczebel w karierze zawodowej będzie dla takich ludzi największym sukcesem. Potrafią przedkładać pracę nad inne aktywności w swoim życiu i zatracają się w tym co robią. Mimo iż osiągają zamierzone cele, cierpią na tym bliscy i inne aspekty życia – takie jak zdrowie i relacje z innymi. Wszystko ma swoją cenę i  należy przygotować się na wiele wyrzeczeń jeśli chcesz odnieść sukces w tym co robisz.

Hobby

Istnieją również osoby zarażone pasją do aktywności, które sprawiają wielką przyjemność i frajdę. Jedni nałogowo uprawiają sporty ekstremalne, inni grają na instrumentach a jeszcze inna grupa osób podróżuje. Ilu ludzi stąpających po świecie tyle różnego rodzaju zainteresowań. Mnóstwo osób poświęca się swoim pasjom i podporządkowuje im życie. Jest to paliwo do dalszego funkcjonowania. Warto zająć się czymś co nas nakręca i daje siły do dalszej egzystencji. Ważna jest też różnorodność – dzięki temu stajemy się kreatywni. 

Każdy z osobna wie co go napędza i jaką energię wywołują w nim rzeczy, którym się poświęca. Warto wybierać te które pozytywnie wpływają na nas i nasze otoczenie. Indywidualnie musimy wybrać te rzeczy, które pchają nas do dalszego działania. Można inspirować się innymi osobami – posiadamy przecież mnóstwo odniesień i inspiracji. Wybierać można w szerokim wachlarzu dostępnych opcji. Znajdź swój tlen a z pewnością będziesz w stanie szybciej osiągnąć swoje cele. 

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *