Każdy posiada swoje osobiste lęki. Boimy się zmian, podejmowania ważnych decyzji, odważnych kroków i mnóstwa innych sytuacji. Życie zaskakuje na każdym jego etapie i czasami trudno się odnaleźć z bieżącymi sprawami i problemami. A gdzie dopiero podejmować przełomowe decyzje. Jednak czy trzeba się obawiać nieznanego? Sprawdźmy!

Strach przed zmianą

Czym jest strach przed dokonywaniem zmian w życiu? Głównie tym – że to co mamy jest nam znane – choć niekoniecznie lubiane. Myślimy sobie – po co się wychylać. Przecież tak jest całkiem ok. Może nie najlepiej i super ekscytująco – ale znośnie i całkiem przyjemnie. Lubimy gdy nie trzeba się wysilać, nasz umysł też zadowala się tym – co już doskonale znane i do czego zdążył się przyzwyczaić.

Wielka niewiadoma

Mnóstwo razy próbowaliśmy coś zrobić i się nie powiodło. Zmieniliśmy pracę na gorszą – mimo że oczekiwaliśmy poprawy w innym miejscu. Rozkręcaliśmy biznes i nie szło po naszej myśli – ostatecznie musieliśmy go zamknąć. Wszystkie niepowodzenia mają wpływa na naszą psychikę i samopoczucie. Jednak jedni idą dalej i się nie przejmują – natomiast inni przez długi czas rozdrapują stare rany. Najlepszym wyjściem jest wyciągnąć wnioski i działać dalej, im więcej będziemy mieć doświadczenia – tym lepsze decyzje uda się podjąć w przyszłości i uniknąć kosztownych błędów. Przez całe życie nie będziemy świadomi pewnych kwestii i musimy odkrywać je dzień po dniu.

Podejmuj zaskakujące decyzje

Boisz się czegoś – zrób to! Zobacz co się stanie i jaki będzie efekt Twoich starań. Jeśli będziesz grał zachowawczo – możesz otrzymać mizerne rezultaty. Natomiast jeśli będziesz działał z rozmachem – otrzymasz szansę na stanie się mistrzem życia. Gra toczy się o wielką stawkę, ponieważ mamy jedną możliwość by istnieć na tym świecie, a w pewnym momencie nasza obecność na ziemi się skończy. 

Obawa to część naszego życia

Zawsze będzie istniał niepokój o przyszłość i nowe okoliczności . Zmiany dokonują się każdego dnia i nie da się tego powstrzymać. Jeśli się im nie poddajemy, to tracimy możliwość rozwoju i zdobywania coraz większych życiowych szczytów. Osoby, które sprzeciwiały się zmianom – zostały daleko w tyle i mało kto o nich pamięta. Trzeba korygować swoje działania i aktualizować wiedzę. Trzeba zmieniać poglądy i poszerzać horyzonty. Ktoś powiedział kiedyś pamiętne słowa “Jedyną stałą jest zmiana”. I tego warto się trzymać. 

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *